
Najväčší labyrint zo snehu otvorili na poľskej strane Vysokých Tatier
V poľskom Zakopanom postavili väčší labyrint než je ten v americkom Buffale, zapísaný v Guinessovej knihe rekordov.
Redakcia Žien v meste · 21. januára 2017 · 1 min čítania
ZAKOPANE, BRATISLAVA. Keď ho postavili minulý rok, bol dvakrát väčší ako doteraz najväčší labyrint zo snehu v americkom Buffale, ktorý je zapísaný aj v Guinnessovej knihe rekordov.

Labyrint v Buffale. Foto – World Record Academy
V Zakopanom, na poľskej strane Vysokých Tatier, ho však tromfli už dvakrát. Tento rok je labyrint zo snahu väčší ako bol pred rokom. Dvanásť ľudí postavilo tento rok o 100 metrov dlhšiu verziu ako minulú zimu. Chýba mu už len ten oficiálny zápis v guinnessovej knihe.
.jpg)
„Toho roku sme zvolili trochu inú technológiu výstavby. Len časť labyrintu sme robili zo snehových kvádrov, ostatné chodby sme sekali do snehu, alebo sme použili špeciálne lešenie,“ povedal poľským médiám riaditeľ projektu Jaroslav Sitarz.

Snehovú atrakciu pri skokanskom areáli Wielką Krokiew v Zakopanom otvorili dnes. Tunely, múry a mosty postavili z viac ako 60-tisíc snehových kociek. Chodby bludiska majú kilometer. Celý labyrint je dlhý 2600 metrov a vysoký 10 metrov.

Stratia sa tam deti i dospelí a všetci si ľadovú zábavu užijú. Dospelí za 3,20 eur, deti za 1,80. neďaleko je tiež krásny snehový hrad a sánkárska dráha. V Zakopanom sú navyše preteky v skokoch na lyžiach a zažiť tam môžete aj 29-ročného dvojnásobného olympijského víťaza a majstra sveta Kamila Stocha.
.jpg)
Pozrite si labyrint na videu:
Prečítajte si aj V Čechách môžete lyžovať s jedným skipassom v 23 strediskách
Mohlo by vás zaujímať
Taliban ženám zobral školy, prácu aj hlas. Z Afganistanu prichádza vážne varovanie aj pre Európu
Od návratu Talibanu prišli afganské ženy o množstvo základných práv. Odborníci však upozorňujú, že tlak na postavenie žien silnie aj na starom kontinente. Sľuby o právach žien vystriedali ďalšie zákazy Keď sa Taliban v roku 2021 vrátil k moci, vyhlasoval, že bude rešpektovať práva žien v rámci islamského práva. Postupne však radikálne hnutie prijímalo ďalšie
Redakcia Žien v meste · 26. augusta 2026
Dr. Michaela Musilová pracovala 6 dní pod vodou. Získala unikátnu certifikáciu akvanautky
Dr. Michaela Musilová získala unikátnu certifikáciu „akvanautky“ od Profesijného združenia inštruktorov potápania vďaka misii SEA STAR.
Redakcia Žien v meste · 25. augusta 2026
Majiteľa baru v Crans-Montane zadržali za domáce násilie
Jacques Moretti, majiteľ baru Le Constellation, kde pri požiari vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans-Montana zomrelo 41 prevažne mladých ľudí, je vo väzbe. Podľa miestnych médií majiteľa baru v Crans-Montane obvinili z domáceho násilia voči svojej manželke, ktorá je zároveň spolumajiteľkou podniku. Majiteľa baru v Crans-Montane zadržali O zatknutí muža ako prvá v nedeľu informovala televízna
Miriam Zsilleová · 24. augusta 2026



