Minulý týždeň som 2700 km od domova v súčasnom zamestnaní operoval jedného nórskeho pacienta, ktorý sa však istou zhodou okolností narodil v Krakove. Operácia prebehla bez komplikácií, pacient bol s operáciou spokojný, ja som bol s výsledkom tiež spokojný, takže všetko v najlepšom poriadku.

Po 2 týždňoch si prišiel po výsledky a pýtal sa ma na kožného lekára s rovnakým priezviskom ako mám ja, ktorý pracoval svojho času na severe Oravy v Trstenej na dermatologickej ambulancii. Inou zhodou okolnosti tento pán, dnes už zaslúžene oddychujúci na dôchodku a "užívajúci si slovenský dôchodok" je pokrvným bratom môjho otca a zároveň mojim krstným otcom.

Tento môj spokojný miestny pacient poľského pôvodu spomínal moje meno v poľskej miestnej komunite v súvislosti s operáciou, ktorú tu podstúpil. Jeden z jeho kamarátov, tiež pôvodom z Krakova, si spomenul na kožného lekára v Trstenej, ktorý ho liečil. A veľmi ho vraj chválil, že bol skvelý lekár aj človek.

Hm...je to naozaj fantasticky pocit veľmi ďaleko za hranicami sa dozvedieť, že jeden z členov našej rodiny bol výborný lekár aj výborný človek (čo ja dávno viem), a že dokonca to vedeli ľudia aj za slovenskou hranicou.....

Niekedy si nevážime, čo doma máme a o to viac si nás vážia ľudia v zahraničí.

 

P.S.: Strýko môj, nech Ti zdravie ešte dlho slúži, ešte sa chcem dožiť takého dobrého pocitu ako je "dozvedieť sa za hranicami, že v rodine máme dobrých ľudí"  

 

Prečítajte si aj Grécka kríza - v realite letnej dovolenky

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.