Nechcem vám hneď znechutiť ráno, lebo ste si možno už znechutení ľahli do postele po prvých odhadoch sobotňajších volieb. Ale to prvé, čo mi po skončení volieb o druhej nad ránom napadá je, že Kotleba v budúcom parlamente bude možno dobrá vec. A uvedomujem si, že to píšem na adresu extrémistu, ktorý velebí Jozefa Tisa a Slovenský štát a s rovnakým nasadením neznáša Rómov, utečencov, Brusel a čo ja viem, čo všetko.

Po prvom kole župných volieb v roku 2013 premiér Fico z úspechu Kotlebu obviňoval pravicu, ktorá neuspela tam, kde by uspelo aj vrece zemiakov. My môžeme po sobotňajších parlamentných voľbách z Kotlebovho trimfu obviniť Ficovu ľavicu, ktorá ho stvorila šírením strachu a nenávisti k utečencom. Najsmutnejšie je, že sa Kotleba môže za historický úspech poďakovať prvovoličom, ktorí sa zrejme o ničom z toho, čo Kotleba hlása, v škole poriadne neučili.

Takže, ak je za úspechom banskobystrického župana a vstupom jeho strany do slovenského parlamentu pravica, ľavica i najmladšia voličská generácia, niečo je na Slovensku totálne zle a je načase prestať to ignorovať a zlyhanie pomenovať.

V nenávistnej kampani vedenej vládnu stranou sme stratili pojem, čo sú skutočné hodnoty, čo je zodpovedná politika a ako sa argumentuje proti strachu, nenávisti a zlu. Snáď to bude nakoniec Kotleba, kto voličom i politikom pomôže spomenúť si.  

 

Prečítajte si aj Nekrúžkujme lídrov a voľme ženy