Dáma v elegantných šatách spôsobne vstane od stola, odloží nabok obrúsok, ktorý mala na šatách, aby sa neušpinila, ospravedlní sa spoločnosti a odíde na toaletu. A tam, keďže má svoje dni, zahodí dámsku hygienickú vložku rovno do záchodu.

Nech sa snažím, koľko chcem, neviem si čosi také vysvetliť. Ale majiteľ vyberanej reštaurácie ma presviedča, že to zažíva často. Preto má na toaletách svojho prestížneho podniku napísanú výzvu dámam, aby vložky hádzali do koša. Neskôr si to všímam viac. Vidím podobné nápisy nielen na toaletách dobrých reštaurácií, ale aj na salašoch, vo vinárni či v putikách.

Niektoré výzvy sú ešte podrobnejšie. Vyzývajú dámy, aby do záchodu nezahadzovali vložky, tampóny ale ani detské plienky. Detské plienky?? Dokonca mi nedávno známa opisovala, že im vo firme niekoľko hodín nefungovali toalety, pretože mali upchatú kanalizáciu. Stalo sa to vo firme, kde pracuje 90 percent žien a hneď potom sa na toaletách objavila spomínaná výzva.  

Tak dámy, toto mi naozaj nedá. Myslela som si, že takéto upozornenia na toaletách sú len taký prežitok alebo zvyk. Ale ak toto urobí čo i len jedna zo sto žien, tak je to pohroma pre naše pohlavie. Už výzva, aby sme na záchodoch, kde strávime pár minút udržiavali čistotu, nijako nelichotí ľudskému pokoleniu, ale táto dámska špecialita je vskutku čosi.

Snažím sa pochopiť, prečo sa nejaká žena pri stole správa ako v prvotriednej reštaurácii a na toaletách ako v piatej cenovej. A nerozumiem tomu. Vy áno?

 

Prečítajte si aj Neúspech patrí žene