Možno to ani netušíte a vyznávate štýl boho, pretože kombinujete viaceré štýly a nechávate priestor fantázii. Ale poďme po poriadku.

Už samotné slovo boho pochádza od slova bohém. A bohém je človek, ktorý si život užíva plnými dúškami. Je to najčastejšie umelec. Bohémsky po francúzsky znamená aj cigánsky. Už sa pomaly dostávame ku koreňu veci.

 

 

Áno, štýl boho čerpá aj z cigánskeho štýlu obliekania a to znamená veľa farieb, ľahké látky, kvetinové vzory a dlhé sukne. K tomu pridáme drevené a semišové doplnky, džínsové bundy, farebné tuniky, široké opasky, veľké kabelky, náhrdelníky, náušnice, náramky. Doplnky v štýle boho sú najčastejšie z prírodných materiálov: remienky, pierka a koža.

 

 

Kombinujte aj nekombinovateľné

„Aj ja sa vzdelávam a najviac som sa o štýle boho dozvedela od mojich študentov,“ hovorí pre Ženy v meste Štefánia Gajdošová Sikorska, módna návrhárka, dizajnérka a pedagogička na SOS v Košiciach. „Boho štýl je o umení kombinovať nekombinovateľné, odvahe a fantázii,“ vysvetľuje. Pravdou je, že to nie je úplne náhodný mix, stavia na štýloch, ktoré už poznáme. „Je to štýl, ktorý niečo berie z hipies, kombinuje to s indiánskymi prvkami, a to znamená, že veľmi dôležité a charakteristické sú strapce, oblečenie, na ktorých vidno ručné práce, ako čipkované blúzky, háčkované svetríky a tričká,“ vysvetľuje odborníčka.

 

 

Dôležitú úlohu zohráva pri štýle boho aj účes: rovné vlasy alebo len jemne zvlnené. Má to byť predovšetkým jemný chaos. Netuctový vzhľad sa dá získať aj vďaka čelenkám alebo klobúkom.

Zástancom štýlu boho je aj modelka Kate Moss. Aj ona ukázala, že boho odzrkadľuje netuctovosť bohémy a preto dobyl srdcia nekonvenčných, slobodných osôb otvorených voči móde, neobmedzených dress-codom.

 

 

Motívy retro

Boho spája ženskosť, pohodlie a slobodu. Inšpiráciu čerpá z ulíc veľkomiest, ktorú spája so športovým pohodlím a motívmi retro. Preto, ak sa chcete v tomto štýle obliecť, nazrite do maminej skrine alebo do second handu – tam nájdete originálne kúsky, ktoré vďaka vám získajú druhý život a vy bohémsky vzhľad. Podobne, ako to urobili Ženy v meste kombináciou bielej blúzky s čipkovanými motívmi na rukávoch s dlhou čiernou sukňou. Plus doplnky: náušnice, opasok, čižmy, kabelka so strapcami, šál s čipkovaným vzorom a klobúk.

 

 

Druhá kombinácia Žien v meste je blúzka s farebnými motívmi v štýle boho. Niektoré z týchto prvkov oblečenia sme objavili v second hande a rodinnom šatníku. Rozlúčte sa aj vy s letom a dajte mu zbohom v neopakovateľnom štýle boho.

 

 

Prečítajte si aj Päťdesiat rokov späť alebo šialené 60. roky

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.