1. Weinviertel: Fauna a flóra (44 km)

Pozdĺž trasy Kamp-Thaya-March prejdete z Retzu do Hardeggu až do národného parku Thayatal. K hradu a hodinovej veži vedie hraničný most českej časti parku. Cestou lemovanou príjemnými lúkami a zmiešanými lesmi sa dostanete naspäť do Retzu.

 

 

2. Traisental: Autobus a ZOO (45 km)

Túra začína cyklistickým autobusom, ktorý cyklistov pohodlne prevezie do Kernhofu. Tam sa nachádza Weißer ZOO s celosvetovo jedinečným ťavím divadlom a úžasnou senzáciou: bielymi bengálskymi tigrami. Potom nasadnete na bicykle a pôjdete stále pozdĺž rieky Traisen až naspäť do Wilhelmsburgu.

 

 

3. Waldviertel: Syr a močiare (34 km)

Waldviertelská cyklotrasa Wasserlandschafts-Radweg vás z Gmündu zavedie do Heidenreichsteinu, kde môžete obdivovať a ochutnať svet výroby syra. V schremskom centre prírodného parku UnterWasserReich a na Hochmoore môžete pred návratom do Gmündu obdivovať rôznorodú flóru aj faunu.

 

 

4. Viedenské Alpy: Zámok a železnica (38 km)

Prichádzajúc z kúpeľov Linsberg Asia Therme v Bad Erlachu sa ide ďalej pozdĺž Schwarze smerom do Reichenau. Na úpätí Raxu možno obdivovať banskú štôlňu v Grillenbergu. Cieľom je zámok Wartholz s presláveným záhradníctvom. Cestou späť ponúka pohodlnú alternatívu železnica.