Ženy v meste
Študentky na internátoch v Mlynskej doline sledovali, ako sa vyzliekajú. UK podala trestné oznámenie

Študentky na internátoch v Mlynskej doline sledovali, ako sa vyzliekajú. UK podala trestné oznámenie

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave podala trestné oznámenie pre zneužívanie kamerového systému na internátoch v bratislavskej Mlynskej doline. V súvislosti so sledovaním osôb prostredníctvom kamier ukončila spoluprácu s bývalými zamestnancami. UK o tom informovala na svojom webe. „Takéto konanie je absolútne neakceptovateľné. Z tejto informácie sme boli zhrození. Incident sme okamžite riešili – interne, ako

TASR · 15. decembra 2025 · 1 min čítania

Študentky na internátoch v Mlynskej doline sledovali cez kamery zamestnanci. Foto – freepik

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave podala trestné oznámenie pre zneužívanie kamerového systému na internátoch v bratislavskej Mlynskej doline. V súvislosti so sledovaním osôb prostredníctvom kamier ukončila spoluprácu s bývalými zamestnancami. UK o tom informovala na svojom webe.

„Takéto konanie je absolútne neakceptovateľné. Z tejto informácie sme boli zhrození. Incident sme okamžite riešili – interne, ako aj s orgánmi činnými v trestnom konaní. Išlo o hrubé porušenie pracovnej disciplíny a zrejme aj o trestný čin,“ vyjadrila sa k situácii Univerzita Komenského v Bratislave. 

Študentky na internátoch v Mlynskej doline sledovali kamerami

„Zamestnanci, ktorí si záznamy z obrazoviek zaznamenávali na mobily, museli odísť. Zároveň sme podali trestné oznámenie,“ uviedla univerzita s tým, že poskytuje maximálnu súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní pri vyšetrovaní incidentu.

Univerzita podnikla aj viaceré systémové opatrenia. „Vedenie internátov napríklad radikálne obmedzilo okruh osôb, ktoré majú prístup k záznamom, a zaviedlo kamerový dohľad v priestoroch, kde sa so záznamami pracuje. Urobili sme všetko pre to, aby sa zneužitie už neopakovalo,“ uviedla UK.

Zároveň dodala, že s niektorými z ľudí, ktorí sa na uniknutých nahrávkach spoznali, už bola v kontakte a konzultovala s nimi ďalšie kroky.

Študentky na internátoch v Mlynskej doline sledovali zamestnanci

Na prípad upozornil portál tvnoviny. Podľa jeho zistení zamestnanci UK cez priemyselnú kameru sledovali študentky, ktoré bývajú na internátoch v Mlynskej doline a detailne snímali, ako sa vyzliekajú. Sledovali podľa neho aj ženy v neďalekom paneláku. Prístup k záznamom malo mať približne 15 až 20 osôb.

Zdieľať
TASR

Autor

TASR

Mohlo by vás zaujímať

Budem dobrá mama? Odborníci radia, ako na materstvo s ľahkosťou

Príchod nového člena do rodiny je jedným z najkrajších, no zároveň najnáročnejších období v živote ženy. Tehotenstvo mení priority, telo aj psychiku a prináša množstvo otázok. Tie si kladú všetci členovia rodiny. Dojčenská voda Zlatíčko sa preto spojila s renomovanými špecialistami a pripravila praktického sprievodcu materstvom. Zameriava sa na ženskú dušu, ale aj na komunikáciu so starším

PR · 20. augusta 2026