
Žena, ktorú v Clevelande väznili jedenásť rokov, opísala svoj príbeh
Večerné správy na celom svete priniesli 6. mája 2013 ohromujúcu informáciu, že trom ženám väzneným v dome hrôzy v Clevelande sa podarilo privolať pomoc. Jedna z nich, Michelle Knightová, vo svojej autobiografii Nájdite ma opisuje, čo sa v dome skutočne udialo a ako to všetko vydržala.
Redakcia Žien v meste · 15. apríla 2015 · 1 min čítania
Michelle mala dvadsaťjeden rokov, keď ju uniesli a jej martýrium trvalo celých desať rokov. Zmizla v roku 2002, nikto sa o ňu nezaujímal a nikto ju nehľadal.
„Na deň v roku 2002, keď som zmizla, si pravdepodobne mnohí nespomenú. Mala som dvadsaťjeden rokov, bola som mladá matka. Popoludní som sa zastavila v obchodíku Family Dollar, aby som sa spýtala na cestu. Nasledujúcich jedenásť rokov som prežila uväznená v pekle. Potiaľto môj príbeh asi poznáte. Toho, čo neviete, je oveľa viac,“ píše Michelle Knightová vo svojej autobiografii.
Silný príbeh
Ariel Castro, šofér školského autobusu, ju a neskôr aj ďalšie dve ženy väznil vo svojom dome v Clevelande, kde ich nepredstaviteľne kruto fyzicky aj psychicky týral.
Michelle Knightová vo svojej knihe opisuje, čím všetkým zajatkyne museli prejsť. Hovorí, aké myšlienky jej pomohli prežiť tento čas hrôzy, aj o nekonečnej nádeji, že raz bude žiť normálny život.
Michelle to nemala ľahké ani v detstve. Ako dcéra bezdomovcov sa potulovala z miesta na miesto, starala sa o súrodencov, trpela hladom a depresiami. Aby unikla zneužívaniu príbuzného, utiekla z domu a prežívala, ako sa dalo. Ťažký život bol akiste aj dôvodom, že ako jediná sa odhodlala vypovedať na súde a nebála sa pozrieť do očí svojmu trýzniteľovi.
Z človeka netvor
Treba povedať, že to nie je ľahké čítanie. Kniha aj po prečítaní zamestná našu myseľ. Snažíme sa pochopiť, ako je vôbec možné, že z človeka sa stane netvor, ktorý zničí životy trom mladým ženám.
Kniha Nájdite ma však nie je len o utrpení, ale aj o očiste a znovuzrodení, ktorým si Michelle Knightová po oslobodení prešla. O odpustení a vybudovaní si vlastného, nového života.
http://www.bux.sk/knihy/233022-najdite-ma.html
Mohlo by vás zaujímať
Škvrny pod kontrolou. FeelEco MAX spája účinnosť a vyvážené zloženie
Odolné škvrny patria k najčastejším dôvodom, prečo obľúbené oblečenie predčasne končí v koši alebo hlboko v skrini. Zbytočnému vyhadzovaniu textilu sa pritom dá ľahko predísť správnou starostlivosťou. Značka FeelEco preto pripomína úspech svojho Odstraňovača škvŕn MAX, ktorý získal prestížnu značku kvality dTest. Ocenenie zostáva pre značku kľúčové aj v roku 2026 – dáva totiž spotrebiteľom
PR · 25. augusta 2026
Last minute, super last minute alebo all inclusive: ako si vybrať dovolenku, ktorá naozaj sedí
Otvoríte kalendár, zistíte, že máte voľný týždeň, a hneď vás napadne jediná otázka: dá sa ešte niekam odletieť? Práve v takejto chvíli sa oplatí poznať rozdiel medzi klasickou last minute dovolenka, jej ešte rýchlejšou verziou a all inclusive variantou, ktorá rieši väčšinu starostí za vás. Každá z nich sedí trochu inému typu cestovateľa a práve
PR · 20. augusta 2026
Okrúhle zrkadlo a zrkadlo s LED osvetlením – ideálny doplnok nielen do malej kúpeľne
Zrkadlo je spojením funkčnosti a estetiky, vďaka čomu ideálne obohatí takmer každý interiér. Elegantne ozdobí steny i nábytok každého príbytku. Jeho ďalšou nespornou výhodou je dostupnosť v najrozličnejších veľkostiach a tvaroch. Zrkadlá sú univerzálne, dajú sa prispôsobiť akémukoľvek priestoru. Každá miestnosť sa vďaka zrkadlu rozjasní a vizuálne zväčší. Ak sa zrkadlo správne umiestni, dokáže na
PR · 18. augusta 2026



