BRATISLAVA. V sobotu nadránom videl ako dve ženy obťažujú dvaja Slováci. Zastal sa ich, na čo ho 28-ročný Juraj z Dunajskej Stredy hodil o zem a udrel do hlavy, potom ho ešte kopol. Filipínec Henry, ktorý v Bratislave žil, ostal po útoku bezvládne ležal. Vo štvrtok zomrel v Ružinovskej nemocnici v Bratislave.

Polícii sa pritom krátko po incidente podarilo zadržať a obviniť útočníka. Prokurátor okresnej prokuratúry nevidel v tomto prípade dôvod na väzbu a muža prepustil na slobodu.
 
Foto - facebook
 
 
Prípad Juraja H. z Dunajskej Stredy prevzala po zásahu Generálnej prokuratúry SR (GP) Krajská prokuratúra v Bratislave. Uviedla to hovorkyňa GP Andrea Predajňová, podľa ktorej by sa mala sprísniť právna kvalifikácia v trestom stíhaní.

„Po konzultácii s Generálnou prokuratúrou SR trestnú vec okamžite prevzala Krajská prokuratúra v Bratislave, ktorá bude vykonávať dozor s tým, že trestné stíhanie bude vedené pre podstatne závažnejšiu právnu kvalifikáciu," oznámila hovorkyňa GP.

Príslušné spisové materiály v predmetnej trestnej veci podľa Predajňovej preskúma prokurátor Generálnej prokuratúry, pričom bude nariadená takzvaná správová povinnosť. Dohľad bude vykonávať prokurátor GP.