1. Nemusíte byť sexy (ste celý rok)

Nemusíte sa nahodiť do zvodnej červenej alebo jemnej ružovej, čo sú obľúbené valentínske farby. Nemusíte si ísť ani kúpiť nič čipkované, obtiahnuté alebo sexy. Vyzeráte príťažlivo celý rok. Ženy najlepšie vedia, že svojmu vzhľadu venujú dostatok času každé ráno a ich okolie, manžel, či partner si to všímajú celý rok, nielen na Valentína.

Ženy vyzerajú dobre, aj keď nemajú najlepší deň a snažia sa usmievať, aj keď na to ani nie je dôvod. Ženy i muži sú najpríťažlivejší, keď sa cítia dobre, bez ohľadu na dátum v kalendári.

2. Nemusíte sa nadchýnať, aký je Valentín skvelý sviatok (podľa prieskumov nebudete sama)  

Nebudete sami, koho sviatok neoslovuje. Prieskum agentúry ACRC hovorí, že Valentína oslavuje len tretina Slovákov. Ešte menej je obľúbený v susednom Česku, kde je proti nemu 49 percent Čechov. Stále je originálnejšie mať svoj vlastný dátum, keď spolu oslávite deň zoznámenia, zásnub či svadby alebo deň, keď vám iba bolo dobre.  

3. Nemusíte ísť na romantickú večeru (a hovoriť si miláčik)

Nemusí byť všetko strojene krásne, lebo sa to tento deň patrí a kolegyne či kolegovia budú na druhý deň vyzvedať šteklivé podrobnosti. Nemusíte sedieť v reštaurácii a jedným očkom pozerať po ostatných pároch, či ženu pri vedľajšom stole nechytil jej partner za ruku častejšie ako ten váš a či máte na stole vázu s väčšou kyticou ako má susedka v inom kúte reštaurácie.

Častokrát to nedopadne dobre len pre tie veľké očakávania a každá iná večera bude romantickejšia ako tá valentínska.

4. Nemusíte kupovať sladkosti (na vašej láske nemusia zarábať iní)

Nemusí to byť nič sladké a v tvare srdiečka, ako to podľa prieskumu GfK kupujú dvaja z piatich Slovákov. Nemusíte kupovať ani pyžamo či vankúšik s veľkým srdcom alebo náramok s nápisom love, ktorý je už pred Valentínom za polovičnú cenu. Pokojne môžete ušetriť 25 eur, ktoré podľa prieskumu zvyknú Slováci tento deň minúť (Česi sú ešte šetrnejší, dajú na to len 18 eur.)

5. Nemusí vám partner hovoriť, ako vás miluje (mal by to hovoriť stále)

Nemusí to byť deň plný zdrobnenín a erotického večera v lupienkoch červených ruží. Nemusíte vymeniť romantiku v posteli za drsný sex len, aby ste boli trendy. Nemusíte mať načítané ani všetky tipy a rady od ženských časopisov. Nemá zmysel to partnerovi či partnerka uľahčovať, vzťah trvá 365 dní v roku, nech sú dobre alebo menej príjemné. Nedá sa to odbiť 14. februára.

6. Nemusíte sa zasnúbiť, vydať či oženiť (lepší je váš vlastný deň)

Možno by niektoré priateľky či kolegyne tichúčko závideli, ale je romantickejšie mať svoj vlastný dátum, než sa oň deliť s celým svetom, ktorý si v ten deň  vyznáva lásku tak trochu bez kontroly.

Najkrajšie na dnešnom sviatku zamilovaných je, že nemusíte robiť nič z toho, čo vám predpisujú iní. Láska je vzácna a intímna vec, a nie celosvetová záležitosť. Urobte len to, na čo dnes máte chuť.