Hovorí sa, že na internete nájdete všetko. Tento týždeň to nabralo aj pre mňa úplne nové kontúry. Kamarát mi chcel spríjemniť chvíle v nemocnici a poslal mi link všetkých linkov. Krajná pravičiarka Tara McCarthy si na twitteri posťažovala, že ženy v náckovskej komunite sú utláčané a muži náckovia sú mizogýni. Tvrdí, že ženy v ich komunite sú neustále posielané tam kam patria (súdim, že do kuchyne), že ženy sa potom boja hovoriť a nešíria tak potom ich idey. Žiada zmenu!

Ale internety vedia byť nemilosrdné a boli aj tento raz. Filmový režisér Xavier Burgin ironicky okomentoval, že Tara chce viac rovnosti a diverzity v Nazi movement, aby bolo bezpečnejšie pre ženy. "Ahojte Nazi muži, nepáči sa mi, že ste mizogýni. Môžete prestať a byť len rasistami?" dodal neskôr. "Prvý raz, čo je slovo feminazi použité správne."

Iná predstaviteľka ultrapravice, Lauren Southern, má na youtube takmer pol milióna odberateľov. Nenávidí feministky, moslimov, transgender ľudí, a množstvo ďalších. Nedávno chodila po uliciach Londýna a pýtala sa mladých žien, či by v najbližších desiatich rokoch chceli mať deti alebo psa. Anketa dopadla presne tak, ako si autorka predstavovala - dievčatá od 18 do 30 odpovedali, že psa. Internety jej tiež poskytli feedback - pýtali sa jej, prečo nerobí videá so svojimi štyrmi deťmi (pretože ich nemá). Pýtali sa jej, prečo nevarí v kuchyni a neupratuje. Lauren teda natočila ďalšie video, kde opatrne hovorí o tom, že predsa sú aj výnimky!!! Hneď však dodala, že väčšina žien JE šťastná ako gazdinky v domácnosti, a väčšina žien MÁ mať deti, no nie úplne všetky!!!

 

 

Inými slovami - Lauren je vlastne feministka, buduje si kariéru, má veľa pozornosti, je vzdelaná a vo svojich ultrapravičiarskych kruhoch mimoriadne úspešná. Hovorí, že žena sa má sama rozhodnúť, kedy chce mať deti, no zároveň im však radí zostať v domácnosti a starať sa o rodinu. Schiza, ale má zatiaľ len 22.

Je však zaujímavé sledovať, ako alt-right a white supremacist prechádzajú ťažkými časmi. V skutočnosti sa aj ich ženy vymykajú z kolonky matka domáca a emancipujú sa, napriek ich šialene stredovekým názorom na spoločnosť. Žiadajú viac priestoru pre rasistické a choré názory. Každý, kto komunitu aspoň trocha pozná, sa musí škodoradostne uškŕňať.

The Guardian tento rok po zvolení Trumpa napísal, že ultrapravica v Spojených štátoch vlastne ženy nenávidí. Aj to je dôvod, prečo majú medzi sebou žien málo. Poukazuje na to, že chcú principiálne zrušiť volebné právo pre ženy, ženy sú podľa nich v ich skupinách nedôležité a nemali by sa politicky, ani spoločensky angažovať.

A aj keď vyššie spomínané dve ženy deklarujú, že nenávidia feminizmus, v skutočnosti to, čo robia, nie je nič iné, než feminizmus. Bude zaujímavé najbližšie roky sledovať, kam sa Lauren a Tara za tie roky posunuli. Dávam 50 eur na to, že z nich o 8 rokov budú advokátky za rovnosť medzi pohlaviami!