BRATISLAVA. Populárny festival Pohoda uvedie tento rok tri výnimočné projekty. "Na tie som hrdý. Naživo s pánom Lasicom zaznie celý album Bolo nás jedenásť, ktorý ja považujem za najlepší v našej populárnej hudbe. Party pána Satinského bude spievať všelikto a pána Filipa jeho dcéra Dorota Nvotová.Ďalší projekt je Pohoda 21, kde dvaja slovenskí a jeden český autor zložili dielo, ktoré so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu odznejú vo svetovej premiére. Sú to sedemminútové klasické skladby a teda dokopy 21 minút na 21. ročníku," informoval na tlačovej konferencii v Bratislave riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

 

Michal Kaščák.  Foto - TASR/AP

 

Dva festivaly v jednom

Prezradil aj tretí špeciálny projekt, ktorým je Pohoda 97. To znamená, že všetkých 38 skupín účinkujúcich v premiére festivalu budú opäť hrať spolu na jednom pódiu. "Čiže budú to vlastne dva festivaly v jednom," zdôvodnil Kaščák.

Festival sa uskutoční na letisku v Trenčíne 6. – 8. júla. Na kultúrnom festivale sa alternatívna hudba, indie, elektronika, world music a punk stretávajú s klasickou, spolu s literatúrou, tancom, vizuálnym umením, filmom a divadlom. Počas festivalu tam vznikne tridsaťtisícové mestečko. 

 

Festival Pohoda.  Foto - TASR

 

Gastrofestival a ekoslužby

Tohtoročná 21. Pohoda bude aj festivalom služieb a gastrofestivalom. Novinkou je kompostovateľný stravovací riad, aby bolo podujatie čo najekologickejšie. Nebudú chýbať vratné poháre, separovaný odpad či ekologické hliadky. K pohodovým službám patrí zubná pasta, šampóny a iné hygienické potreby zadarmo, 156 spŕch s teplou vodou a 500 chemických WC. Popri joge a iných pohybových aktivitách bude novinkou festivalový beh. V ňom najrýchlejší muži a ženy získajú vstupenku na budúcoročnú Pohodu.

Novinkou je aj diskusný stan s medicínskou tematikou. Samozrejmosťou je výdajňa liekov. Organizátori pamätajú aj na dopravu a návštevníci môžu využiť špeciálne vlaky z Košíc a Bratislavy i štyri prímestské linky.

"Okrem technologických aplikácií, wifi pripojenia bude široká ponuka v ďalších vychytávkach a gastre, darčeky od výmyslu sveta, aby to ľudia prežili čo najbezproblémovejšie. Verím, že naše mestečko bude funkčné a milé k svojim obyvateľom," dodal Kaščák.

.

Prečítajte si aj Ľudia prvýkrát neveria, že sa ich deti budú mať lepšie ako oni