Dnes je v kalendári Deň paniky. Rozumej zdesenie, zmätok, strata rozvahy. Podľa vysvetlenie k nej dochádza v nebezpečných a krízových situáciách.

Na Slovensku máme paniku už niekoľko dní. Zdesenie, zmätok a absolútnu stratu rozvahy pociťuje premiér Fico, jeho strana a vláda. Ocitla sa totiž v nebezpečnej a krízovej situácii, v ktorej by mohla prísť o moc, schopnosť mať veci pod kontrolou a ochrániť samu seba pred vyšetrovaním.

Podlieha panike tak veľmi, že sa zase pasoval na to najdôležitejšie v tomto štáte. Nerobí nič pre vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Nerobí nič, iba neustále rozpráva o sebe. Vymýšľa si útoky na svoju osobu, aby na nich potom mohol on a jeho spolustraníci reagovať. Ani si nedá námahu s tým, čo povie. Arogantne podceňuje náš zdravý úsudok a schopnosť kriticky rozmýšľať.   

Neslúži nám, ale iba sebe. ZASE. Preto netreba podliehať panike, ale využiť právo zhromažďovať sa a slobodne vyjadrovať svoj názor. Postaviť sa za slušné Slovensko. Za slušných politikov, ktorí krízové situácie riešia a nie prehlbujú. A ak to nevedia, nech slušne odídu.

 

Prečítajte si