Keď nám v apríli predstavovali nový branding pre Slovensko, povedala som si, že tomu predsa treba dať šancu. Po všetkých tých motýlikoch, malej a veľkej krajine toto vyzeralo ako naše. Lebo dobré nápady sa rátajú vždy. Zlepšia náladu doma a urobia vám meno vo svete. GOOD IDEA SLOVAKIA. A dobré nápady ako to všetko ustáť sme po marcových voľbách naozaj potrebovali.

Asi by som mala vysvetliť, že ja som optimistka aj v pomerne ťažkých časoch. Na študijnom pobyte v Nemecku v minulom storočí som všetkým v nemčine vysvetľovala, že Slovensko je fajn krajina, aj keď nám vtedy vládol Mečiar. Takže mám prah optimizmu nastavený naozaj veľkoryso.

Ale dobré nápady mám rada. Ako ten s najúspešnejším start-upom na Slovensku Pixel Federation, ktorý spoluzakladala žena a v rozhovore pre náš web hovorila o tom, aká je transparentnosť a férovosť v podnikaní dôležitá.  IDEAS FROM SLOVAKIA - GOOD IDEA.

A ten stredajší futbal s Ruskom, dva góly, čo vylepšia deň a dovolia vám snívať o osemfinále majstrovstiev Európy. O víťazstve Sagana ani nehovorím, tam mi vždy náladu pokazí len ten zastaralý nápad, že víťaza musia vybozkávať blondíny – každá z jednej strany. SPORT & SLOVAKIA GOOD IDEA.

Fakt máme na Slovensku otvorené hlavy a jasné, že kopec zaujímavých žien.

Len tie nápady v politike. Napríklad ten, že keď minister podniká s firmou, čo neobchoduje so štátom, tak je to etické podnikanie, tak ten je vážne dobrý. Aj, že celý Bašternák s Kaliňákom je útok na Slovensko pred naším európskym predsedníctvom, to je tiež kvalitná diplomatická verzia príbehu. Invest in Slovakia - Good Idea.  

GOOD IDEA SLOVAKIA pre mňa funguje. Vo všetkom, čo sa nepriblíži k slovenskej politike. Lebo tam je nápadov veľa, ale len málo dobrých pre Slovensko.

 

Prečítajte si aj Homeopatiká od známych tvári neberiem