Prvýkrát jej rakovinu prsníka diagnostikovali v roku 1992 a nádorové ochorenie porazila. Začala hovoriť o tom, aké je dôležité včasné mamografické vyšetrenie. V Melbourne, kde sa liečila, sa dnes výskumné stredisko volá Olivia Newton-John Cancer Wellness&Research Centre.

 

V júni 1978 mal premiéru americký filmový muzikál Grease, u nás premietaný pod názvom Pomáda. Hlavné úlohy vytvorili Olivia Newton John (ako Sandy) a John Travolta (Danny).   Foto - TASR/AP

 

Olivia Newton-John má štvrté štádium rakoviny

Keď sa jej v roku 2013 rakovina vrátila, nechcela o tom hovoriť verejne. Na to, že sa jej metastázy rozšírili do ramena prišli lekári náhodou, keď mala herečka dopravnú nehodu. „Nechcela som o tom hovoriť. Povedala som si, že je to môj život a rozhodla som si nechať túto správu pre seba,“ povedala podľa BBC v nedeľu večer v televíznej relácii austrálskej televízie Sunday Night.

Tretíkrát sa rakovina vrátila minulý rok. Nádor z prsníka metastázoval do spodnej časti chrbtice, je to štvrté štádium tejto zákernej choroby.

"Ja som jedna z miliónov v tomto boji. Nemala by som hovoriť o boji ... na tejto ceste. Veľa ľudí to vníma ako boj, ja to vidím ako súčasť mojej misie,“ povedala k tomu Olivia Newton-John (69) v emotívnom rozhovore.

 

Olivia Newton John s manželom Johnom Easterlingom.  Foto - TASR/AP

 

Olivia Newton-John využíva marihuanu

Herečka bojuje proti rakovine modernou medicínou, ako je ožarovanie, ale aj prírodnými liečivami. Na zmiernenie bolesti používa olej z konope získaný z marihuany, ktorú v Kalifornii pestuje jej manžel. John Easterling, zakladateľ a prezident spoločnosti Amazon Herb Company, je jej druhým manžel a žijú spolu v Kalifornii na ranči mimo Santa Barbary, kde je pestovanie tejto rastliny na vlastné lekárske účely povolené. Preto dúfa, že liečba takouto formou bude povolená aj v jej rodnej Austrálii.

„Môj manžel je tu pre mňa doslova každú minútu. Je mi stále nablízku, je veľmi nápoamocný a ohromen ma podporuje. Verím, že nad rakovunou zvíťazím. Je to môj cieľ,“ povedaal herečka.

Štvornásobná víťazka ceny Grammy, ktorá koncom septembra oslávi 70 rokov uviedla, že mala neuveriteľnú kariéru. „Na nič sa nechcem sťažovať,“ dodala.