Ženy delíme na jangové s mužskou energiou a jinové so ženskou energiou. A každá táto skupina má ešte štyri štýly. Na prvom workshope s módnou terapeutkou Andreou Molnárovou sme rozobrali športový štýl jangových žien a romantický štýl jinových žien.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Jangové ženy 

Sú zamerané na výsledok. Potrebujú mať cieľ, ku ktorému sa chcú dostať. Mohli by sme vnímať, že majú na prvom mieste kariéru, ale ja by som skôr povedala, že potrebujú napĺňať svoje životné poslanie, svoju prácu a až potom sú vzťahy a rodina. Tak isto je pre nich rodina dôležitá, ako pre každú ženu, ale ak by nemali to svoje pracovné naplnenie, ale len sa starali o rodinu, neboli by celistvé.  Jangové ženy si vytvárajú vlastný systém, chcú byť mimo pravidiel. Sú veľmi kreatívne a tvoria si svoje postupy, svoje návody. Nie je pre nich až také dôležité mať poupratovaný byt a každý deň navarené teplé jedlo. Pokojne si na obed dajú kus chleba a natrú niečím;-) Cítiť tam mužskú energiu, viac jangu.

Jangové ženy majú rady zmeny, neznášajú stereotyp a nepoznajú slovo nuda, stále sa u nich niečo deje, stále niekde sú a niečo robia. Jangové ženy majú talent na obchod, PR, marketing, nové smery, nové vízie, posúvať ľudstvo ďalej, búrať nefunkčné, zastaralé a ukazovať nové.  Jangové ženy si žijú vo svojom časopriestore. Nevnímajú čas tak striktne ako tie jinové. Povestná 15 minútovka je ich výsadou.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Jinové ženy

Sú viac ženské. Všetky milujú nadovšetko rodinu, chcú vytvárať harmonický domov a riešia vzťahy. To je u nich na prvom mieste. Svoju vlastnú rodinu potrebujú ako soľ. Až potom môžu riešiť prácu či poslanie. Všetky romantické princezné, by sa mali čo najskôr vydať a mať svojho princa.  Sú zamerané na detail, poriadok a milujú pravidlá, rady ho dodržiavajú. Štýl sa odzrkadľuje vo všetkom, čo robia. Varia podľa receptov, potrebujú mať doma kuchynskú váhu a čaj lúhovať 5 minút, lebo tak je to v návode. Uznávajú autority a odborníkov, ktorí presne vedia.  Šijú a vyšívajú podľa návodov, majú božskú trpezlivosť s ručnými prácami, ale aj s ľuďmi a deťmi.

 

 

Jangová žena: Športový štýl – kamarátka

Je rýchla, má drive. Je zameraná na výsledok a cieľ. Má neustály príliv energie a potrebu víťaziť. Všetko ide rýchlo, má veľa aktivít, pohybu, veľa zmien a veľa kamarátok. Dokáže vybaviť aj nemožné, pozná takmer každého a vie komu zavolať, keď treba vybaviť určité úlohy. Miluje organizovať, miluje ľudí, je extrovert.  Šporťáčka ide na výkon – cieľ a s humorom aj na kraj sveta. Nepotrebuje sa až tak veľmi pitvať v emóciách a načúvať ostatným ľuďom, vŕtať sa v problémoch, či citových záležitostiach. Vie to racionálne vyhodnotiť. Ak vojde do miestnosti, je jej všade plno, je ju vidieť a počuť. Víchor, nespútaná energia, veľa slov, rozhadzovanie rukami, rozpráva so zanietením. Miluje humor, neraz ju vidieť v strede hlúčika, kde rozpráva svoje príbehy či vtipy jeden za druhým. Rada spoznáva nových ľudí, baví ju to s nimi, rada sa smeje a spoločnosť si užíva.  Má veľa kamarátov, veľkú partiu. Baví ju organizovať takmer čokoľvek. Miluje akýkoľvek šport. Cvičí, aby mala funkčné telo. Má toľko energie, že mnohí ju nazývajú „duracelka“.

 

 

Jinová žena: Romantický štýl – princezná

Jemná bytosť, najjinovejšia žena, princezná, ktorá potrebuje svojho princa, ktorý sa bude o ňu starať a nosiť ju na rukách. Milé, nežné stvorenie, ktoré súcití so všetkým živým, so všetkými mačičkami, psíkmi, koníkmi, stromami a kvietkami. Je starostlivá a chce pomáhať ostatným. Jej vyžarovanie je jemné, jej srdiečko je jinové a telo nedokáže podávať extrémne fyzické výkony. Má najvyššiu mieru intuície, a preto sú to úžasné podporovateľky a matky, manželky starajúce sa o rodinu a o vytváranie teplého rodinného krbu.  Romantička má intuíciu a stará sa o druhých. Je prvým typom v jinových štýloch a dodržiava poriadok - nastavené pravidlá. Vie, že dnešný jangový svet je náročný a veľakrát ju pod veľkým tlakom život „donúti“ prevziať na seba viac ako vládze. Môže sa to odraziť v jej živote chorobou alebo tým, že nemá partnera prípadne prácu, ktorá ju baví. Romantička je detailistka, miluje veci na poriadku, v komínkoch. Obdivujem jej trpezlivosť, boj za spravodlivosť a cit pre detail.  

 

 

Nenašli ste sa v tomto rozdelení? To je dobre. Štýlov, ktoré predstavíme na našich workshopoch, je osem. „Na konci sa takmer každá žena nájde v inom štýle, než si na začiatku myslela,“ hovorí módna terapeutka Andrea Molnárová. Najbližší workshop, na ktorom preberieme Ležérny vs. elegantný štýl a Nekonvenčný vs. okázalý štýl bude 9.10.2018, tešíme sa na vás. Lístky si už môžete kupovať tu.

 

Partner workshop:

Miluron - mladého slovenského vinárstva, ktorý vyrába kvalitné ovocné vína

 

 

 

Kozmetická firma Touch Back