Ako sa ku golfu dostane dievča?

"Hrával ho tatino a dal mi to vyskúšať a začalo ma to baviť. Najskôr som hrala s plastovými a postupne som prešla na normálne palice. Začala som hrať, chodiť aj na turnaje a začalo ma to veľmi, veľmi baviť. Vážne hrám už štyri roky a baví ma na tom úplne všetko.”

 

Čo najviac?

“Veľmi sa mi páči, že ihriská sú v prírode a treba na to aj silu. Ale je to veľmi pohodová hra. Ja mám rada tichšie športy. Hokej a futbal mi veľmi nesedí. Ostatným dievčatám by som golf odporučila najmä kvôli tej prírode. Je to skvelé prechádzať sa a rozprávať sa s kamarátkami. Mňa na tom ale baví aj to, že je zároveň ťažké sa naučiť správne odpaľovať. Niektorí si myslia, že je to len také, že prídete k lopte a odpálite, dáte na green a do jamky. Treba si to vyskúšať, mali sme tu v Trnave aj deň otvorených dverí. Treba si to naozaj prísť vyskúšať.

 

Čo je pre teba na golfe najťažšie?

"Myslím, že sú to tie dlhé rany. Keď dám prvú zle, druhá mi už nepomôže. Treba dať tú prvú dobre, aby ste tú druhú mohli dať ešte lepšie. A potom tie krátke rany už pri samotnej jamke, tam sa treba veľmi sústrediť.”

 

Foto - autor

 

Aké boli golfové začiatky?

“Najskôr mi to veľmi nešlo, veľakrát som sa netrafila do lopty, bola som nahnevaná. Bola som ešte malá, mala som štyri či päť rokov. Dnes mám štyrikrát do týždňa tréning a ešte aj ten piaty deň, keď nemáme tréning a mám len výtvarnú trávim doma na záhrade s golfovou loptičkou. Cez víkendy potom chodíme po turnajoch. Je to super.”

 

Vieš si predstaviť svoju kariéru profesionálnej golfovej hráčky?

“Veľmi by som to chcela, je to taký môj cieľ. Chcela by som byť golfová profesionálka, alebo učiť deti na tréningoch.”

 

 

Aké turnaje pre deti sa na Slovensku dajú hrať?

“Máme turnaje, ktoré sa volajú Túra olympijských nádejí. Hráme v sobotu aj v nedeľu, viaceré kategórie. Ja patrím do kategórie 10 až 12, ale baví ma hrať aj so staršími. Je to super, môžeme sa porozprávať.”

 

Pozeráš aj golf v televízii a máš obľúbených golfistov?

“Mne sa najviac páči Tiger Woods, ktorý bol svetová jednotka a ešte aj Jordan Spieth.“