Kontaktné zvieracie parky, farmy a menšie zoologické záhrady. Máme pre vás tipy, kam vziať deti tak, aby sa k zvieratám dostali bližšie a mali ešte intenzívnejší zážitok.

Sokoliareň na Devíne

Najbližšie k Bratislave máte Sokoliareň s prehliadkou dravých vtákov pod hradom Devín. V malej kontaktnej Mini ZOO Devín deti stretnú ovečky, kozy, poníky, lamy, líšku, pštrosa, zajace či morské prasiatka. Zvieratá môžu pohladkať aj nakŕmiť pod dohľadom ošetrovateľov.

Biofarma v Stupave

Obľúbeným miestom je Biofarma v Stupave, kde nájdete všetky hospodárske zvieratá – ovečky, kozičky, koníky, sliepky či húsky. V areáli si môžete pozrieť aj pôvodné hospodárske objekty ako mliečnica a pekáreň, užiť si s deťmi ihriská alebo sa občerstviť v reštaurácii Koliba s letnou terasou v pôvodnej drevenici.

Kontaktná ZOO okolie Bratislavy

Malkia Park

Africkú exotiku zažijete v Orechovej Potôni pri Dunajskej strede. Malkia park je prvá súkromná zoologická záhrada na Slovensku, ktorá poskytuje útočisko pre týrané a nechcené zvieratá najmä veľké mačkovité šelmy zachránené z nevyhovujúcich cirkusov a zoologických záhrad. Nájdete tam levy, leopardy, tigre, pumy, gepardy, rysy, lemury, medvede opice a desiatky ďalších. V Malkia parku sa nachádza aj penzión, reštaurácia, bufety a zažiť môžete aj privátne safari. Počas prázdnin robia komentované kŕmenie.

Eko Park Piešťany

Pri vodnej nádrži Sĺňava sa nachádza originálny kontaktný Eko Park Piešťany. Areál s rozlohou 60 tis. m 2 je situovaný hneď vedľa rybníka, nachádza sa tam aj reštaurácia, penzión a veľké moderné detské ihrisko.  Najväčším lákadlom je ZOO park s takmer 280 druhmi zvierat zo všetkých kontinentov. Obdivovať môžete napríklad zebry, pštrosy, papagáje ara, surikaty, lemury, korytnačky, leguány, zajace...Veľká časť expozícií je priechodná a návštevníci môžu vstúpiť aj priamo do klietok zvierat, dotýkať sa zvierat a kŕmiť ich. Výborný nápad kam s deťmi za zvieratkami.

Foto - Gazdovstvo Uhliská

Gazdovstvo Uhliská

Ak vaše deti milujú kone, navštívte Gazdovstvo Uhliská v Nemšovej pri Dubnici nad Váhom. Skúsení jazdci aj úplní začiatočníci tu môžu zažiť vychádzku na koňoch v krásnej prírode. Na vychádzke vás sprevádza skúsený sprievodca a je potrebné sa na ňu objednať. Počas víkendov v čase 14.00 – 16.00 hod. prebieha aj vodenie na koňoch a poníkov, na tie sa objednávať netreba. Na farme sa konajú aj preteky pre začínajúcich jazdeckých nadšencov. V areáli je aj reštaurácia, penzión a minifarma s hospodárskymi zvieratami.

Farma so zvieratami pre deti

Farma Park Lubina

Niekedy môžu byť exotikou aj slovenské domáce zvieratá. Na chov čistokrvných miniatúrnych foriem hospodárskych zvierat sa špecializuje FarmaPark v obci Lubina neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Na farme s rozlohou 1 hektár žije približne 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Sú to hlavne miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, kravy, lamy, oslíkovia, prasiatka, zajace, kačky husi alebo sliepky. Zvieratá sú na kontakt s deťmi zvyknuté, môžete ich priamo v ohradách nerušene pozorovať v ich prirodzenom prostredí a dajú sa bez problémov pohladkať. Po celom areáli sa nachádzajú oddychové zóny – lesné, vodné, slamené ihrisko aj rozprávkové domčeky.

Gazdovský dvor – Náš sen

Veľmi obľúbeným miestom je Gazdovský dvor – Náš sen, ktorý sa nachádza v obci Pusté Úľany v okrese Galanta. Nájdete tu domáce zvieratá, ktoré sa kedysi chovali na takmer každom vidieckom dvore: kačky, husi, kone, poníky, ovce, kozy, kravy, prasiatka, králiky, sliepky, holuby. Sú tu aj exotickejšie druhy ako emu hnedý, lamy alpaky, morské prasiatka, somárika, perličky, pávy a krásnu kolekciu okrasnej vodnej hydiny. Niektoré zvieratá sa na dvore pohybujú voľne, môžu sa kŕmiť, hladkať, dokonca aj česať. Vo vyhradenom čase sa môžu deti povoziť na koni. K dispozícii je stánok s občerstvením.

Pozrite si naše tipy na najlepšie kontaktné zvieracie parky a farmy na celom Slovensku - kliknite tu.