Ďakujem za vaše odmietnutie... Už slávny Steve Jobs videl v odmietnutí príležitosť ako začať niečo nové a lepšie. Verím, že ste sa týmto velikánom inšpirovali, veď prečo inak by ste na prvýkrát odmietali vyplnenú žiadosť o bezplatnú elektronickú diaľničnú známku pre môjho zdravotne ťažko postihnutého otca.

Ďakujem za počítačové zručnosti...  Musela som sa pekne zdokonaliť, keď som chcela vypísať spomínanú žiadosť. Oscanovať podpísanú žiadosť a spolu s ďalšími dokumentami ju zozipovať do jedného súboru, aby sa takto dala ako jediná príloha vášho elektronického formulára odoslať. To by dalo zabrať aj zdatnejšej a podstatne mladšej pracovníčke vášho úradu.

Ďakujem za odporúčania venovať sa medziľudským vzťahom... Veď kto iný ako dôchodca s preukazom ZŤP a onkologický pacient by sa mal ísť po susedoch vypytovať, kto mu pomôže nájsť potrebné tlačivo na internete, tak ako mu to vaša milá pracovníčka ochotne poradila na telefonickej linke.

Ďakujem za to, že ste ma naučili jednej veľkej cnosti... Trpezlivosť nikdy nebola mojou silnou stránkou, ale po dvoch mesiacoch márneho čakania na odpoveď a množstva telefonátov na vašu linku, kde som si asi tristokrát musela vypočuť automaticky nahratú hlášku o znení zákona o bezplatných diaľničných známkach, som si ju vycibrila do dokonalosti.

Ďakujem aj za vašu otvorenosť...  V dnešnej dobe je úžasné, ak si niekto bez okolkov dokáže priznať slabinu - napríklad, že na svojom úrade má stovky nevybavených sťažností na to, že nikomu nezasiela vyrozumenie o tom, či mu bezplatnú diaľničnú známku už priznali alebo ešte nie...

A aby som nebola mrcha, v neposlednom rade musím poďakovať aj za samotné udelenie bezplatnej elektronickej diaľničnej známky... Len škoda, že sa medzičasom môj otec dostal do takého stavu, že ju už, bohužiaľ, nikdy nebude môcť využiť.

 

S láskou,

pravidelná platkyňa daní, z ktorých je financovaný chod vášho úradu.

 

Prečítajte si aj Ako premrhať čo najviac príležitostí alebo o ženách na Orave