V Európe ani neexistuje príklad tak flagrantného porušenia morálky, etiky a zákonov ako je naša kauza Bašternák.  Na Slovensku si premiér býva v byte človeka, ktorý je podozrivý snáď z najväčších daňových podvodov aké si naša krajina pamätá, teda aspoň tých, o ktorým vieme a minister vnútra toto všetko ešte obhajuje spôsobom, že sa aj v Únii chytajú za hlavu a nič.

Aj ja som mala v diári pred časom napísané – 16.00 hod. Bonaparte, až kým som si nevšimla status blízkeho človeka politikov, ktorý sa na pravidelných protestoch zúčastňuje. Vraj všetci sú lenivci, ktorí posledne pred Bašternákov dom aj s premiérom neprišli a len lenivo tliachajú na nete.

Milí politici, nepolitici a lenivci!

Vraj ľudia, ktorí neboli pred Bonaparte sú leniví, lebo tam o 16.00 hod nestoja každý pondelok v pozore. Len tak 15.15 padaj z roboty a choď!

Tak ja vám teda po týždni na lazoch na strednom Slovensku poviem, kto je tu lenivý!! Politici, ktorí to nechali dôjsť až takto ďaleko preďaleko. Politici, ktorí v živote neboli v takej diere ako som bola ja. V dolinách na lazoch, ktoré vypálili fašisti, ktorí tam boli asi poslední. Po nich tam od vojny prišiel už iba Kotleba a spýtal sa ich ako sa majú a dnes má viac ako 10 percent. Áno, jediný, kto tu nie je lenivý je Kotleba. A on tam fakt bol a potomkovia vypálenej dediny ho volili!

Ten jediný nie je lenivý, lebo ten chodí aj tam, kde nie sú kamery a nikto o nich nenapíše. A na rozdiel od iných politikov presne vie, čo chce a ako to urobiť. „Šikovný to chlapec nelenivý!“. Neviem, či sedí ešte v parlamente, lebo mám pocit, že tam týždne nepovedal slovo. Nemusí. Stačí, ak sa len bude ticho prizerať a o pár týždňov si pripíše ďalšie percentá. Až sa jedného dňa opäť budeme všetci čudovať, prečo sa to stalo?? On totiž na rozdiel od všetkých ostatných politikov vie presne, čo robí. Absolútne beztrestne si chodí po vlakoch a „dáva na ľudí pozor“. Absolútne beztrestne a „chráni“ presne tých ľudí, ktorí cestujú z tých dolín, o ktorých nikto nemá záujem, ktorých sa nikto nespýta ako sa majú, ako sa im žije a čo ich trápi. Lenivci leniví, neboli ste pred Bonaparte!

 

Prečítajte si aj Žijeme ako si zaslúžime. Ako slovenské levandule!