Muž menom Ove je mimoriadne čítavý príbeh plný láskavého humoru, pri ktorom sa budete smiať od prvej po poslednú stranu.

Jeho sila vychádza práve z nápadu autora, v ktorom strieda spomienky s aktuálnym dianím, mieša komiku s nostalgiou, vtip a smútok. Budete sa baviť na Oveho prísnosti v absurdných situáciách a postupne si uvedomíte, že ten protivný dedko je vám vlastne veľmi sympatický.

Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného.

Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí.

 


 

Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.

 

„Málovravný človek len málokedy povie sprostosť.“

 

Ešte by ste mali vedieť, že Ove sa rozhodne spáchať samovraždu. Už ho to všetko nebaví, život sa s ním nemaznal a je načase skončiť. Novonasťahovaní susedia však jeho pokusy zniesť sa z tohto sveta vždy akosi náhodne prekazia. Znovu a znovu.

Muž menom Ove vám zaručene zlepší náladu. Má totiž srdce na správnom mieste...

 

Najhoršia veta v Oveho živote znie: „Baterky nie sú v cene.“

 

 

 

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

 

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.