WASHINGTON, BRATISLAVA. Muži mali v prieskume uviesť dve až tri vlastnosti, ktorú sú pre nich najdôležitejšie u ich dcér a u  partneriek či manželiek. Muži si želali, aby ich dcéry boli inteligentné, nezávislé, verné princípom a silné, pretože to je podľa nich potrebné, aby urobili kariéru. Tie isté vlastnosti však u svojich partneriek vnímajú ako ohrozenie svojej mužskosti.

Podľa štúdie The Shriver Report Snapshot: An Insight Into The 21st Century Man, ktorá oslovila 818 amerických mužov, 30 percent mužov uviedlo, že sa cíti ohrozených, ak má ich partnerka dobre platenú prácu, kde má aj veľkú zodpovednosť.

Štúdia skúmala aj názory mužov na nové fungovanie mnohých rodín, kde muži ostávajú doma a starajú sa o deti, kým manželky pracujú, pretože zarábajú viac peňazí. Štúdia, z ktorej citoval server dailylife.com ukázala, že viac mužov sa vie vyrovnať s tým, že zarábajú menej ako žena, ale menej sa ich vie stotožniť s úlohou muža v domácnosti.    

 

 

Iný pohľad majú muži na dcéry a partnerky aj vtedy, keď hovoria o tom, či sú ženy bezbranné a sladké.  Pre každého tretieho muža to bola dôležité, keď išlo o jeho partnerku. Len každý desiaty to uviedol, keď išlo o dcéru. Atraktivita bola pre väčšinu mužov druhou najdôležitejšou vlastnosťou u partneriek, prvou bola inteligencia. V prípade dcér bolo otcom jedno, či sú ich dcéry pekné alebo nie.

 

Prečítajte si aj Čoho sa otcovia boja najviac, keď je reč o dcérach?

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.