Stáli sme na charitatívnom bazári a snažili sa predať čo najviac, aby sme pomohli tým, ktorí to potrebujú. Vecí na predaj od priateľov sme mali toľko, že nám bolo jasné, že to všetko nepredáme. A tak sme robili malými darčekmi radosť najmenším okoloidúcim. Takou plastovou magnetkou na chladničku, na ktorú si môžete špeciálnym perom napísať, čo nechcete. Detičkám z toho len tak očká blýskali od radosti, že niečo dostali. „Preboha plasty NIE!!!“ Zaznel zúfalý výkrik , keď som asi  štvorročnému chlapčekovi podávala magnetku. Už ju držal v ruke. Vystrašene ju však stiahol a pozrel sa na mamu.

„ My sa s plastmi nehráme. My vieme, že plasty zabíjajú!,“ zaznela výchovná zvuková facka adresovaná mne. Preľaknutej mame som sa ospravedlnila s tým, že som jej nechcela zabiť chlapčeka a spýtala sa, či vzhľadom na vek jej synčeka je  presvedčená, že MY je v tomto prípade v poriadku. Odpovedala, že áno, pretože on je vychovávaný takto od narodenia, pretože oni si doma, čo sa dá vyrobia sami. Od hračiek, drogérie, čistiacich prostriedkov a podobne. Matku som nesúdila, len ma zaujímalo, ako sa napríklad vyrába taká zubná kefka a pasta. Vraj kefku netreba, lebo majú prsty a namiesto pasty používa kokosový tuk a nejaké oleje. Automaticky sa po takej odpovedi už len zo zvedavosti pozriete dotyčným na chrup. Veď kvalitné zubné pasty dnes stoja aj 15 eur. Mamička a synček , teda MY,  mali zuby veľmi žlté. Bol to jednoducho fakt.

„Doma nejeme ani mäso,“ vysvetľovala, keď si všimla, že zaujala. „Môžem mu teda dať aspoň domáci jahodový džem? Naozaj je iba z jahôd a malého množstva cukru. Veď deti potrebujú cukor v primeranom množstve na vývoj mozgu,“ snažila som sa rozveseliť chlapčeka, ktorý ostal smutný, že  s ponúkanou hračkou nepôjde domov. „Prepáčte, nie. MY nejeme ani ovocie, pretože je v ňom veľa cukru. Vlastne MY nejeme žiadny cukor a sladíme iba stéviou, ani nesolíme,“ pochválila sa mama, ktorá synčeka nedala ani zaočkovať.

 „My nejeme ani pšenicu, MY detoxikujeme, MY odkysličujeme organizmus ......,“ rozhovorila sa mama, ktorá evidentne chcela pre svoje dieťa to najlepšie. Musela som sa spýtať, čo na tento životný štýl hovorí pediater, keďže všetci lekári vedia, že prekysličený organizmus neexistuje.

„Viete akí sú lekári, predpíšu vám čokoľvek, len aby z toho mali finančný prospech od farma firmy. Vy nečítate internet?!“ zahanbila nás mamička, na ktorú som si spomenula tento týždeň, keď som sa na internete dočítala, že Nuttela zabíja. Našla som však na ňom aj reakcie odborníkov, ktorí upozorňujú, že výskum nič podobné nedokázal a pán Ferrero sa musí v hrobe obracať.

Zaujímalo by ma, čo by na svoj životný štýl povedalo štvorročné chlapča, ak by sa do debaty s nami a  mamou mohlo aj reálne zapojiť. Či by tiež používalo  množné číslo MY.

 .

Prečítajte si aj Frajer Fico