Na pohreb prvého ponovembrového slovenského prezidenta Michala Kováča prišla s prezidentom Andrejom Kiskom aj jeho manželka Martina Kisková. Prvá dáma manžela na verejnosti takmer nesprevádza, často ju zastupuje dcéra Natália (25). Martina Kisková aktívne pôsobí ako predsedníčka správnej rady charitatívnej organizácie Dobrý Anjel a býva s deťmi v Poprade. 

Prvá dáma však dlhodobo podporuje lokálnych tvorcov i remeselníkov a aj na smútočnú príležitosť prišla oblečená v šatách slovenských dizajnérov, ktorí ju naposledy obliekali na inauguráciu prezidenta v roku 2015. "Opäť sa zišiel profesionálny team, ktorý sa, samozrejme, zaoberal aj etiketou a vhodnosťou odevu a doplnkov na danú udalosť," uviedla vo vyhlásení pre médiá Dana Kleinert. 

 

 

Z dielne tejto módnej návrhárky boli čierne púzdrové šaty a vlnený kabát s lištovým neviditeľným zapínaním, kožená kabelka bola z ateliéru VERBUA, ktorý je známy kombináciou slovenskej a francúzskej kreatívy, klobúk bol od pani Oľgy Janderlovej, stálice nášho modistva, náušnice vytvoril dizajnér Marián Hornyák.

Prvá dáma mala na šatách aj autorský náhrdelník z drôtu a riečnych perál,  ktorý bol skrytý pod kabátom. Bol z portálu podporujúceho tvorivých ľudí – SASHE.SK. Jeho autorkou je Tamara Kostovská.

 

 

„Citlivo vnímame príležitosti, ktoré umožnia ukázať svetový potenciál našich tvorcov. Veľmi si vážime, že prvá dáma vložila svoju dôveru našej organizácii a kreatívnemu teamu. Vieme o nej, že slovenské značky nosí často a rada. Rovnako si vážime aj ponuky tvorcov poskytnúť jej svoje modely či schopnosti. Veríme, že v zmysluplných a profesionálne nastavených spoluprácach sa budeme vedieť v našej krajine posunúť dopredu, “ hovorí Dana Kleinert, dizajnérka a riaditeľka tejto organizácia, ktorá podporuje obnovu módneho a kreatívneho ekosystému na Slovensku. 

 

Prečítajte si aj Manželky našich najvyšších politikov nevidieť a nepočuť