So spolužiačkami máme spoločný chat, a nie, nie je na posielanie poznámok z prednášok. Nazvali sme si ho Menštruačné long talky. Každej z nás slúži na pár dní v mesiaci pred menštruáciu. Zdieľame momenty a situácie, krušné chvíle, keď náš organizmus ovládla vojna hormónov. Za ten čas sme zozbierali naozaj bizarné príhody a rozhodli sme sa vyhlásiť súťaž o najvtipnejší predmenštruačný plač. Keďže sme všetky otvorené a vieme brať veci s nadhľadom, ani nemením mená a obsadenie.

Takže, 10 vtipných príhod, keď nás hormóny v našom tele donútili rozplakať sa:

  1. Pri šoférovaní, keď vodiči kamiónov dali výstražné signály, pretože na obchvate sa vytvorila zápcha a upozornili tak vodičov, aby spomalili a nevznikla nehoda.  (Gabika)
  2. Na oldies diskotéke počas pesničky Livin on a Prayer od Bon Joviho. (Monika)
  3. Pokojne raňajkujem, počúvam rozhlas a hlásia dopravný dispečing. Moderátor vymenuje radary, obchádzky a na konci upozorní, že sa tvoria snehové jazyky a záveje. Poprosí poslucháčov, aby si na cestách dávali pozor. Rozplačem sa, že je taký starostlivý. (Gabika)
  4. Tesne pred zápočtovým týždňom. Keď som sa pozrela na to do listy a videla, na koľko zápočtov sa musím učiť, koľko seminárok napísať a že spolužiak Tomáš už esej poslal. (Lucka)
  5. V rádiu počas dopravného servisu povedali, že na diaľnici pobehuje psík. (Macka)
  6. Bol 17.november, mala som službu v redakcii, vychádzali tlačové správy k Nežnej revolúcii. Lucia Žitňanská sa vyjadrila, že demokracia nie je samozrejmosť a máme si ju vážiť. Spustilo to vo mne taký rev a pocit vďačnosti. Ešte aj za to, že mám dosť vreckoviek v kabelke. (Monika)
  7. Keď som v obchode zistila, že majú v akcií môj obľúbený syr. (Gabika)
  8. V kine na rozprávke Coco. Nielenže posledných 10 minút filmu, ale najmä po tom, keď som videla koľko pukancov zostalo v radoch. (Macka)
  9. Po dojedení čokolády. Frajerovi som nešťastná hovorila, že zo mňa bude bravík. On ma objal a povedal, že ale budem jeho bravík. Plakala som mu v náručí ešte päť minút. (Lucka)
  10. Počas prednášky, keď nám vyučujúca a moderátorka Oľga Baková pustila video o páde Berlínskeho múru. (Všetky, zrejme sme mali zladené cykly.)

Možno niekomu príde, že dávame PMS príliš energiu a priveľmi to riešime. No, lenže ono sa to inak nedá, všakže? Logické opodstatnenia v týchto plačoch nenájdeme. No, pozerala som na internete, ako zmierniť príznaky PMS, (inak vraj tých príznakov je viac než 130!), a v diskusií jedna žena radila mať pozitívny prístup k životu. Trochu ma rozzúrila, lebo to je taká babská rada typu „všetky choroby sa dajú vyliečiť sebaláskou“. Avšak potom som si povedala, vlastne má aj pravdu. V našom PMS chate volíme nadnesený, pozitívny prístup k menštruácii. Vieme, že si môžeme virtuálne poplakať. Ako kamošky sa podržíme a v konečnom dôsledku sa na sebe zasmejeme. O tom je ten pozitívny prístup k životu, nie?

Ak aj vy máte vtipné PMS plače a chcete sa o ne podeliť, napíšte nám na menstruacne.long.talky@gmail.com, budeme veľmi rady. Veď sme v tom spolu!