Máme pre vás tip na jedinečný darček pre rodičov, starých rodičov, pre blízkych. Knihy Babička, rozprávajDedko, rozprávaj sú ideálnym darčekom na Vianoce. Dokážu totiž prepojiť starých rodičov s deťmi i vnúčatami, a po vyrozprávaní...či skôr v tomto prípade vypísaní svojich zážitkov sa v rodinnej knižnici objaví skutočne osobný životný príbeh.

 

 

U susedov v Česku spôsobili tieto knihy malý ošiaľ. Mnohí starší ľudia vraj odkladali sudoku, krížovky, menej pozerali televíziu, aby mali čas na vyrozprávanie svojho životného príbehu prostredníctvom jedinečnej knihy.

Veď možno ste na tom podobne ako my - aj vy si každý rok lámete hlavu, čo darovať na Vianoce alebo na ktorýkoľvek sviatok svojím starým rodičom? Určite poznáte tú ich okrídlenú vetu „ale veď ja nič nepotrebujem“. Pravdou však je, že každého poteší hoci aj malý darček a o to viac starších ľudí, ktorí sa neraz cítia osamelí, odstrčení a zabudnutí. Máme pre vás geniálny nápad: neobyčajné knihy Babička, rozprávaj a Dedko, rozprávaj. A v čom sú také netradičné?

Babička, rozprávaj (a verzia pre starých otcov Dedko, rozprávaj) je otvorená kniha na zaznamenávanie spomienok od detstva po súčasnosť. Babička bude môcť sama alebo s vašou pomocou vypĺňať knižku a zodpovie tak celý rad starostlivo vybraných otázok.

 

 

Napríklad:
- čím chcela byť, keď bola malá
- akí boli jej rodičia a prarodičia
- kde sa hrávala
- kedy stretla dedka – svojho muža
- čo spolu zažili
- ako babička vnímala historické udalosti
- čo sa podľa nej zmenilo od čias jej mladosti...

 

Ak si teda aj vy lámete hlavu, čo darovať na Vianoce alebo na ktorýkoľvek sviatok svojím starým rodičom, toto je výborný tip. Každého poteší hoci aj malý darček a vašich starých rodičov nadchne kniha spomienok. Takto sa určite nebudú cítiť osamelí, odstrčení a zabudnutí. 

 

Prečítajte si aj Každý má dobre ukryté tajomstvá...