BRATISLAVA. Vzťah, ktorý si vytvárame samé so sebou, je po celý náš život tým najdôležitejším a najosobnejším, odráža našu budúcnosť, ale aj prítomnosť. V živote väčšinou nefungujú pravidlá ani matematické vzorce, ale keď je niečo, čo v ňom pre nás ženy platí, tak to je overené spojenie: čo vyžaruješ, to aj dostaneš. Nechcem kázať, čo má kto nosiť, nie som nepotrebný „trendsetter“, ktorý sedí za počítačom v rozťahaných teplákoch a hovorí o ligotavých šatách z červeného koberca na odovzdávaní zlatých glóbusov.

Rada by som vám pomohla, aby ste zo seba dostali to najlepšie a vyslúžili si rešpekt, ktorý si zaslúžite nielen pre svoje vedomosti a zručnosti, ale aj pre spomínané vyžarovanie, na ktoré sa dnes toľko dá. Okrem inteligentného humoru so štipkou korenistého sarkazmu alebo úprimnej srdečnosti, môže byť aj móda pomocníkom k úspechu. 

Každá módna sezóna má množstvo trendov a farieb, takže držať krok nie je problémom. A keď si nevyberiete ani z tých, tak sú tu stále nadčasové kúsky, ktorými nikdy nič nepokazíte. Budem hovoriť o oboch bez toho, aby som povedala, čo je správne a jediné. My ženy sme každá iná a zaslúžime si vybrať si z viacerých možností.

K tohtoročnému atypickému zimnému počasiu patrí aj večná dilema, čo na seba, keď nie je poriadna zima, no teplomer je len pár stupňov nad nulou. Pár rád, tipov a trikov a aj doplnkov, ktoré osviežia toto obdobie.

 

Oversized šály

ZA: Sú obrovské, pestré, ale aj jednofarebné, jednoducho pre každú z nás. Skvele sa hodia ku koženej bunde alebo k tenkému kabátu s koženými aplikáciami. Zahrejú aj zakryjú.

PROTI: S hrubším kabátom alebo bundou pôsobia prehnane naobliekane a hlavne neesteticky. Okrem zimných mesiacov nemajú žiadne využitie, ibaže by ste ich chceli použiť do domácnosti ako deku alebo koberec, sú totiž až tak veľké.

Tip: Stačí vybehnúť do hociktorého obchodného centra alebo navštíviť ktorýkoľvek módny eshop a stále ich nájdete nespočetné množstvo. Existujú rôzne rozmery a pri ich výbere sa stačí riadiť vašim vzrastom. Logicky na nižšej žene bude pôsobiť rovnako ten užší ako na vyššej žene ten širší. Nechceme, aby šál akokoľvek utláčal osobnosť majiteľky, takže aj prívlastok „OVERSIZED“ má svoje limity.

 

Čapice a klobúky

ZA: Klobúky aj čapice, veľké aj malé, čierne aj šedé, zase sa dostávame k rôznorodosti, ktorej je v tomto prípade neúrekom. Nie sú len trendy, ale hlavne nás dokážu zachrániť od neumytých vlasov a vedia skvele oživiť akýkoľvek fádny outfit. S klobúkom sa premeníte na elegantnú divu a čiapka vám dodá šmrnc.

PROTI: Pokiaľ nás čiapky nezachraňujú od zlého účesu, tak nám v interiéri prídu po niekoľkých minútach otravné. Poznáte to, keď vás začne svrbieť hlava a máte pocit že za chvíľu zhoríte, tak je klobúk prvé, čoho sa v spoločnosti chcete zbaviť.

Tip: Nebojte sa v tomto prípade zaexperimentovať a siahnuť po klobúku, aj keď sú vám čapice bližšie a naopak. Tento rok sú totižto obe najväčším trendom a práve preto je na výber veľmi veľa strihov a farieb. Ak si ešte stále nedokážete predstaviť na svojej hlave klobúk alebo tesnú „beanie“ len to skúste , zaručujem Vám, že pri správnom výbere budete príjemne prekvapená.

 

Nesmrteľné kabáty

ZA: Ja ich tak milujem, že tento článok by sa mohol premeniť na ódu na kabáty. V mojom šatníku ich nájdete desiatky. Podstatné je však prečo. Dodávajú každej žene šmrnc na tisíce spôsobov. Dlhé, krátke, elegantné aj drzé. Sú absolútnym ideálom do tohto počasia. A hlavne ich nájdete v každej cenovej kategórii. Len tento mesiac som si v nemenovanom POTRAVINOVOM reťazci, kúpila tri a dokopy nestáli viac ako jedna večera v reštaurácii. Vyzerajú tak dobre, že vďaka ním na tú večeru dostanete ešte aj pozvanie.

PROTI: Pokiaľ nechcete siahnuť po väčšom kabáte, po ktorom však túto sezónu siahať určite môžete keďže, naskytne sa vždy problém s vrstvením pod kabát. Nezvoľte žiaden hrubý vrch, nielen že vám to pridá pár kíl navyše, ale popriete, že počiatky kabáta sa spájajú s jednoduchou eleganciou a tá aj dnes vyzdvihne vašu osobnosť.

Tip: Skúste v tomto období vynechať z vášho šatníka bundy. Samozrejme, hlavne tie páperové  si oblečte na prechádzku so psom v nedeľu, ale inak sa pokúste objaviť kúzlo kabátov, ktoré sú práve teraz na vrchole svojho využitia. Vyberte si strih vhodný k vašej postave, nebojte sa opýtať predavačky alebo si jednoducho hoďte do Googlu ako na to.

 

Zlato alebo striebro 

ZA: Zlato či striebro. Možno máte v šperkovnici už dlhší čas práve tie najaktuálnejšie kúsky. Jednoduché retiazky aj prstene sú krásnym a hravým oživením roka. Nielenže pôsobia jemne, ale malým príveskom môžete vyjadriť aj kúsok seba. Ja osobne nosím zlatú platničku s veľmi osobným nápisom a identickú v striebornej farbe má na krku každý deň moja najlepšia kamarátka, ktorú poznám celú večnosť.

PROTI: Po čase to nie je pre vás len doplnok, ale získavate k nemu nostalgickú hodnotu. Vzácne kovy majú jednoducho túto moc, sama neviem prečo, takže vás to bude neskutočne mrzieť, keď ho náhodou zabudnete v skrinke po tréningu alebo sa po pár drinkoch zobudíte a nielenže nebudete vedieť, kde máte hlavu, ale aj šperky. Presnejšie jeden šperk, už dávno sa neladia prstene k náramkom a náušnice k náhrdelníkom, zvoľte jeden jednoduchý a nápaditý zároveň.

Tip: Zvoľte kov podľa toho, či ste studený alebo teplý typ.  Najľahší spôsob ako to zistíte je, že sa pozriete na farbu žíl na vašom zápästí, modrá znamená studenú a pokiaľ vaše žily pôsobia skôr zeleno, ste teplý typ . Logicky studený typ predstavuje striebro a teplý zlato. V kove, ktorý sa hodí k vášmu typu pleti, sa budete cítiť vždy sama sebou, ale neváhajte a nebojte sa zvoliť aj opačný kov. Dôležite sú aj farby vášho oblečenia, kde platí to isté pravidlo o studených a teplých farbách. Nie nadarmo je silnou kombináciou studená šedá a striebro a ohnivá červená a zlato. 

Foto - Pinterest, Asos