Veľa ľudí ma osloví s cieľom urobiť niečo so sebou, veľa z nich aj začne, veľa z nich však aj rýchlo skončí. Prečo? Prvotná motivácia je veľmi silná a aj ja cítim vždy to prvotné nadšenie a nasadenie zo strany mojich ľudí. To sa však začne postupne strácať a začne opadávať vnímaním prvých povinností, ktoré súvisia s premenou, a ktoré vás čakajú. Ja hovorím 5x ÁNO - ÁNO, nie je to ľahké, ÁNO, treba dávku zaprenia, ÁNO, treba upraviť stravu, ÁNO, treba cvičiť, ÁNO, bude to aj bolieť!

Je toho ešte oveľa viac, čo treba a čo príde počas vašej premeny, ale stojí to za to, stojí to za ten pocit víťazstva pri vstupe do cieľa. Vydržte toto všetko a želané ovocie príde postupne a nečakane. Verte mi, prešla som si tým všetkým - nútením sa cvičiť, neovládaním sa v konzumácií sladkého, prežieraním sa nevhodnými potravinami, priberaním a chudnutím s jo-jo efektom, zúfalstvom, že mne sa to nepodarí.

 

Foto - autorka

 

Nebolo to naozaj ľahké a ani nie je! Oprášila som svoje kolená a postavila sa zo zeme x-krát a ešte aj x-krát to budem musieť urobiť. Vypočula som si nepríjemnú spätnú väzbu ešte viac-krát a ešte si aj vypočujem. Zlyhala som a ešte aj zlyhám na svojej ceste do cieľa nespočetne-krát. To vás a ani mňa však nemôže zastaviť, ak sa rozhodnete, že sa NEVZDÁTE za žiadnych okolností a ZOTRVÁTE v tom, čo chcete dosiahnuť.

Ak ste sa rozhodli ísť do premeny svojho tela, alebo ste si zadali úplne iný cieľ, ktorý chcete dosiahnuť, držte sa mojich niekoľkých zásad, ktoré mám vypísané na svojej nástenke aj ja a keď mi je najhoršie, tak si ich prečítam: Nikdy sa nevzdávaj! Vydrž za každú cenu! Pokračuj stále dopredu! Nemeň názor na veci len preto, lebo to povedal niekto iný!

Na svojej ceste do cieľa si vyberajte vášho trénera alebo učiteľa, či kouča dôkladne, aby ste takému človeku dôverovali, rozumeli si s ním, stotožňovali sa s jeho názormi a mali pocit, že aj vďaka nemu sa dostanete tam, kde chcete. Ak sa už rozhodnete pre jedného z nich, tak ho počúvajte a robte veci podľa jeho inštrukcií, nie podľa inštrukcií ďalších troch, ktorí radia robiť veci inak. Stráca to pre vás svoj efekt a zmysel, no a v konečnom dôsledku prichádzate vy o čas a vaše peniaze. Každý tréner, učiteľ a kouč je iný, má iný pohľad na veci, rovnako ako sa každý z nás pozerá inak na svet a veci okolo nás.

BE YOURSELF!

 

 

Prečítajte si aj ďalšie blogy