Vyrastali sme spolu a po skončení strednej školy sa naše cesty rozišli. Vždy som ju považovala za mimoriadne múdru a na úrovni. Také dievča, ktoré to raz v živote dotiahne ďaleko. Stretli sme sa po rokoch. Stále je múdra a mimoriadne inteligentná. Som presvedčená, že keby mala svoj deň, stále „ma vopchá do vrecka.“  Hltala som od nej informácie plným dúškom. Vždy mi totiž mala čo ako človek povedať. Múdry postoj k životu a životné skúsenosti z cestovania po celom svete som hltala.

Som rada, že sme sa stretli. Život v súkromí sa jej však na moje počudovanie nevydaril. Vždy som ju považovala za takú múdru a rozumnú, že som si nevedela predstaviť,  že by si neporadila aj s výberom partnera a otca jej budúcich detí. 

Neporadila a dobre na tom nebola ani pracovne. Na záver stretnutia nenápadne a tajnostkárky spomenula, že robí prezentácie skvelej výnimočnej kozmetiky, názov neprezradila, či by som neprišla k nej. Ja, že hej, aby som jej po všetkým smutných informáciách o jej životných sklamaniach urobila radosť. Zároveň som však tajne dúfala, že na to zabudne.

Medzičasom som zistila o akú kozmetiku ide. Je naozaj dobrá , ale inak mi je úplne ukradnutá, pretože je na môj vkus drahá a to radšej prejem. Kamarátka nezabudla. Z kamarátky, ktorá mi vždy bola vzorom, sa stala nekompromisná  zástupkyňa tigrica  „neznámej“ kozmetickej firmy, ktorá sa ma za každú cenu rozhodla dostať na prezentáciu „kozmetického zázraku pre zrelé ženy od 30 rokov.“

No vzhľadom na to, že som už 15 rokov „po funuse“ som to označila za zbytočne, veď babkám to už môže byť jedno. Zasmiala sa a presviedčala ma ďalej. Za každú cenu. Kamarátku som nespoznávala a v istom momente si ju aj prestala vážiť.  Keď už absolútne nevnímala  moje zamietavé signály, povedala som jej to na rovinu.

„Viem o akú kozmetiku ide, je drahá a za to také peniaze nedám, ja kozmetiku vlastne ani nepoužívam a maľovátka už vôbec. Sú to pre mňa vyhodené peniaze. To radšej prejem!! Nepresvedčíš ma!“

Kamarátka netajila sklamanie z odmietnutia, aj z toho, že už viem o akú kozmetiku ide. A potom to prišlo!

„Vieš, ale nemalo by ti to byť jedno v tvojom veku. Keď som ťa videla, naozaj nevyzeráš dobre, tá tvoja pleť, vidieť že to podceňuješ, tá tvoja pokožka stráda, že sa jej nepozdáva ako vyzerá.... atď atď.“

Kamarátka ma neurazila. Žijem šťastným vyrovnaným životom v spokojnom manželstve a spokojná sama so sebou. A keď nemám svoj deň, aj tak mi je jedno ako vyzerám. Na kamarátku som sa nenahnevala, prišlo mi jej  ľúto. Viem, že to v súkromí nemá ľahké a potrebuje každú korunu. Ale za každú cenu?

Koľko takých jej kamarátok, zástupkýň MLM (Multi level marketing sieťový marketing) už nemá svoje dlhoročné kamarátky? Koľko takých kamarátstiev na svete už skončilo a koľko ešte skončí len pre hlúpu kozmetiku? Pre nekompromisné, dravé a až neslušné MLM školenia? 

Koľké z nich pri naháňaní zisku pre seba a firmu, ktorej meno sa boja povedať dopredu, sú už dnes samé, bez blízkych, ale s veľa klientkami? A koľko takých „kamarátok“ máme ženy, ktoré sa ani nepoznáme, spoločných? A ako ich  ešte budú firmy podnecovať na motivačných stretnutiach strácať ozajstné kamarátky?

Moja kamarátka je predsa múdra a mimoriadne inteligentná. Teda určite aspoň bola. Keď som bola v puberte, „žrala“ som jej každé slovo a  každý názor.

No nemiluj ju!

 

Prečítajte si aj ďalšie blogy 

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.