1. Masáž tváre vypína pleť. Už pár minút ľahkého masírovania každé ráno dodá pleti žiarivejší vzhľad. 

2. Nezabúdajte na peeling. Ak ho budete pravidelne aplikovať na vašu pleť, zbavíte sa suchej, šupinatej kože a získate hebkú a vláčnu pokožku.

3. Hydratácia je hlavne v tomto období obzvlášť veľmi dôležitá. Pleť potrebuje intenzívnejšiu výživu. Výber závisí samozrejme od typu pleti.

 

 

4. Večerné odlíčenie je najdôležitejšou súčasťou starostlivosti o pleť a základom na udržanie jej zdravia.

5. UV žiarenie pôsobí aj v zime. Používajte krémy s ochranným faktorom. Ak idete na hory, určite nezabudnite na opaľovací krém.

 

 

6. Popraskané pery sú v zime bežné. Chráňte si ich preto hydratačným balzamom.

7. Nezabúdajte na ruky. Práve pokožka rúk je veľmi jemná a citlivá. Udržujte ich hydratované. Rukavice by mali byť vašou každodennou výbavou.

 

 

8. Vlasy. Nezabúdajte na kondicionér, ktorý predchádza ich vysušovaniu a elektrizovaniu. Kvalitný balzam je taktiež výbornou voľbou. Uškodiť  im môže aj nadmerné lakovanie a gély. Pri zimných športoch nie sú rozpustené vlasy tou najlepšou voľbou. Stačí ich ľahko zopnúť a zabránite tak ich lámavosti.

9. Horúca sprcha je po mrazivom dni výborným relaxom. Zahrejete si celý organizmus, ale spôsobíte šok pokožke. Po takejto sprche sa osušte a doprajte pokožke celého tela dôkladné nakrémovanie hydratačným krémom, mliekom, alebo olejom.

10. Vykurované miestnosti spôsobujú nepríjemné vysušovanie vzduchu. Zvlhčovanie je preto veľmi dôležité. Pomôže nielen vašej koži, perám, ale udrží vlhkú aj vašu nosnú sliznicu.

11. Ani príliš dlhé vyspávanie neprospieva nášmu organizmu. Podľa odborníkov zvyšuje riziko vzniku diabetu druhého stupňa, mŕtvice a dlhý spánok prispieva i k priberaniu. Spôsobuje aj riziko rozvoja depresií.

 

 

12. Pite dostatočné množstvo tekutín. Neznižujte príjem tekutín len preto, že je vonku chladnejšie a smäd nepociťujete. Odporúčajú sa bylinkové čaje, ovocné a zeleninové šťavy, ktoré obsahujú prirodzené vitamíny a minerály

13. Hýbte sa. Dostatočný pohyb na čerstvom vzduchu je taktiež veľmi dôležitý. Telo sa vzpruží a ožije. Aj taká obyčajná chôdza je veľmi prospešná. Samozrejme toto obdobie ponúka mnoho zaujímavých zimných športov.

14. Ak chcete svojmu telu dopriať bonus, vyskúšajte „šťavový“ deň. Vypite približne 1,5 litra čerstvej ovocnej a zeleninovej šťavy. K tomu môžete pridať aj bylinkové čaje, alebo čistú vodu. Takýto deň je výborným detoxom pre váš organizmus.

15. A čo dodať na záver? Smejte sa. Srdečný smiech pohladí nielen vaše zdravie, ale dodá vašej pleti žiarivý vzhľad. Precvičíte si nielen všetky svaly tváre a šije, ale smiech je výborným prostriedkom proti vráskam.