Ale, aké slová majú naozaj trvalý a hlboký význam a ktoré sú len prázdnymi klišé? Český portál iDnes.cz to zisťoval medzi svojimi čitateľkami. Vybrali sedem viet, ktoré sú  pre ne najdôležitejšie. A čo pre vás, hovorí vám niektoré z nich váš partner?

1. Milujem ťa

Tento výraz by sme mohli nazvať maximálnym ocenením. Aj keď občas znie ako otrepané klišé, ak ho dotyčný myslí vážne, má naozaj hlboký význam. A ak zaznie v niekoľkoročnom vzťahu, je to o to krajšie.

2. Čo by som si bez teba počal?

Každá z nás sa veľmi rada cíti byť potrebnou a touto vetou nám to partner dáva patrične vedieť. Avšak, nemalo by to vyznieť, že muž si hľadá druhú mamu alebo generála, ktorý ho bude komandovať. Za týmito slovami sa skrýva vyjadrenie toho, že vie, čo pre neho robíte a nepovažuje to za úplne samozrejmé.

3. Si to najlepšie,  čo ma stretlo

Vyjadrenie, ktoré v sebe neskrýva veľa racionality ale pohladí každú zamilovanú dušu. O to krajšie je to, keď ju partner vysloví po niekoľkých rokoch vo vzťahu.

4. Vážim si ťa a obdivujem ťa

Toto vyznanie je rajskou hudbou pre uši. Má to však vyjadrovať niečo hlbšie. Nejde totiž len o vďaku za teplú večeru či ožehlenú košeľu, a mnohí tieto slová neprávom spájajú s nejakým výkonom či zásluhami. V skutočnosti však ide o obdiv a hlboký rešpekt k žene ako k osobe.

Zdroj foto - Pixabay

5. Je mi s tebou skvele

Táto veta má v sebe ukrytý zaujímavý význam. Je ním totiž spokojný domov, od ktorého vo vzťahu veľmi veľa záleží. Ako píše iDnes.cz, spokojnému mužovo býva dobre najmä samému so sebou a vtedy zvyčajne nepotrebuje nič hovoriť. Ak už túto vetu povie, znamená to, že má veľkú empatiu s vyjadruje tým skutočnú lásku.

6. Si tak sexi 

Kto by nepočul rád takéto vyjadrenie? Avšak, na rozdiel od nejakého poblúzneného trilkovania nad atraktivitou či šarmom, táto veta by nemala ospevovať  len telesnú schránku. Ženy chcú byť totiž ideálom v každej sfére spoločného života a preto nebažia po nejakých povrchných milostných povzdychoch.

7. Si fakt skvelá baba

Muži majú radi, keď vedia uspokojiť svoju partnerku a táto veta je pre každú z nás ako med. Podľa čitateliek portálu, ak muž vysloví túto vetu, tak to bude isto myslieť úplne vážne. Táto naoko rýdzo chlapská terminológia je najúprimnejším vyznaním lásky. Ktovie, či ju tak prezentuje aj v krčme medzi kamošmi.