Piatok bol môj posledný deň v starej práci. Deň, kedy niečo skončilo, aby niečo nové mohlo začať. Nemám rada lúčenie, lebo lúčenie ma vždy svojím spôsobom bolí. Púšťate veci, ktoré ste dlho držali, vzdávate sa mnohého a mnohé strácate. Robíme to preto, aby ste mali miesto na nové veci, nové zážitky, nové začiatky.

Straty vždy bolia. Strácam svoje miesto, kde som sedela viac ako dva roky. Strácam kolegov, strácam spojenie s tým, čo som vytvorila pre firmu. Som smutná, aj sa teším na nové veci. Je to zmätok v duši.

V hlave si prechádzam, čo všetko som urobila za dva roky. Boli to desiatky kampaní, desiatky tvorivých dní, kedy sme vymýšľali nové a nové nápady. Desiatky nocí, kedy sme pripravovali prezentácie a jedli len pizzu z krabice. Desiatky dní, kedy sme žili v eufórii z dobrej prezentácie či výhry v súťaži. Minulý november sme kvôli veľkému tendru spali len pár hodín denne a v práci boli viac ako tri týždne bez prestávky. To všetko vás s tými ľuďmi spojí. Niekedy nám stačil pohľad a vedeli sme, čo chce ten druhý povedať. Pred klientom sme za seba vedeli dokončiť vetu a dotvoriť myšlienku. Keď vedľa niekoho sedíte viac ako 8 hodín denne, viete o ňom veľa a on vie veľa o vás. Všetko, čo si poviete je osobné. Nemôže to byť iné.

Priala by som si, aby všetci mali okolo seba taký tím, ako som mala ja. Žiaľ, reklama je odvetvie, kde sa ľudia rýchlo menia. Kreativita je vec, ktorá sa neustále vyvíja, nemôže stagnovať. Kreatívni zamestnanci menia agentúry aj klientov pomerne často. Aj náš tím sa zmenil. Aj firma sa mení, mení sa s príchodom nových ľudí a odchodom tých starých. Mení svoju energiu, nastavenia, mení svoju DNA.

Včera skončila jedna úspešná etapa nášho tímu, s ktorým sme veľa vecí priviedli k dobrému výsledku. Verím, že kolegovia v novom tíme budú pokračovať a vyšľapú si svoju vlastnú cestu. Kolegovia, dnes už bývalí, ale mnohí z nich zostávajú priateľmi. Z každej práce si v rukách odnášate krabicu s vecami, ktoré ste si nazhromaždili a v srdci ľudí, ktorých ste spoznali. Predo mnou je 10 dní voľna a potom nový začiatok. Uvidíme, čo všetko mi prinesie do života.

 

Prečítajte si aj Povedz DOSŤ

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.