Vhodné plávky pre môj typ postavy

Určite to väčšina z nás už niekde čítala. Presýpacie hodiny, hruška, jablko obrátený trojuholník alebo obdĺžnik. Ak si nie ste istá, aký typ postavy máte, otestujte sa v jednoduchom kvíze.

 

 

 

Spoznaj svoju postavu - mini test

 

 

 

 

Presýpacie hodiny

Ak máte tento typ postavy, môžete si obliecť takmer všetky strihy plaviek. Od bikín až po celé plavky. Ak máte väčšie prsia, zvoľte radšej plavky s ramienkami. Pri opaľovaní si ich môžete zložiť a pri plávaní budete relaxovať a nebudete musieť myslieť na to, či vám niečo nevykúka. Vyhnite sa dvojdielnym plavkám, ktoré majú rozdielnu farbu. Vaše telo môže pôsobiť neproporčne.

 

 

 

Jablko

Pre "jablká" je dôležité rozdeliť postavu a zvýrazniť krásne nohy. Zvoľte hladký top a pestrofarebný spodný diel. Nohy opticky predĺžite jednoduchým trikom. Namiesto klasických bedrových nohavičiek zvoľte nohavičky na pás. Vyhnite sa príliš tenkým ramienkam.

 

 

Hruška

Oblečte si plavky, ktoré pritiahnu pozornosť na vrchnú časť tela. Jemne vzorovaný top v kombinácii s kontrastným tmavým spodným dielom. Ak ste odvážnejšia oblečte si vrchný diel s hlbokým výstrihom, čím takisto upútate pozornosť na vrchný diel ;) Strih spodného dielu by mal začínať nad stehnami (tak aby vám neskracoval nohy). Vyhnite sa boxerkám, ktoré vám pridajú na objeme stehien a takisto aj vzorom na spodnom diele plaviek.

 

 

 

Obrátený trojuholník

Vrchný diel zvoľte taký, ktorý sa viaže okolo krku. Spodný diel môže byť s opaskom alebo strapcami. Pomocou týchto detailov opticky rozšírite boky a vaša postava bude vyzerať súmernejšie. Vyhnite sa vrchným dielom bez ramienok.

 

 

 

Obdlžnik

... alebo atletická postava bez výraznejších kriviek. Pomocou rôznych volánov a zdobenia ich opticky môžete získať. Vyhnite sa jednodielnym plavkam a hladkým topom typu "bandáž". Najvhodnejšie sú trojuholníkové bikiny so zaväzovaním na šnúrky.

 

 

Pri kúpe plaviek myslite na to, že sa v nich musíte cítiť pohodlne a sebavedomo. Nekupujte si plavky len preto, že vyzerajú dobre na vešiaku alebo také, ktoré budú vyzerať dobre keď zhodíte desať kíl. Vyskúšajte viacej modelov a rôzne farby až kým sa nebudete cítiť perfektne. Nakupujte s niekým komu veríte, nie so závistlivou kolegyňou, ktorá vám schváli čokoľvek. Výhodou veľkých obchodných reťazcov je, že si už môžete kúpiť samostatne vrchný a spodný diel. Mixujte a hrajte sa :)

 

 

Čo si obliecť na plavky  a ako ich doplniť

Jemné šaty z transparentných materiálov, čipkované topy, pánske košele alebo šortky a tuniky. Hlavne, aby ste sa cítili dobre a nebolo vám teplo. Ak máte jednodielne plavky, postačia vám iba šortky a klobúk. Majte na mysli, že po celodennom ležaní na slnku vám dlhší rukáv, ktorý zakryje plecia alebo vzdušné šaty padnú vhod. Vyhnite sa tmavým farbám, luxusné kožené kabelky, topánky na vysokých podpätkoch  a dlhé nohavice nechajte doma. To k vode nepotrebujete.

 

 

 

Tip: jednodielne plavky môžete použiť ako top a doplniť iba dlhou sukňou. Ak sa necítite dobre v minišortkách, tak si ich neobliekajte, aj keby ste mali byť jediná na pláži, ktorá ich nebude mať. Oblečte si vzdušné šaty a doplňte ho veľkým klobúkom. Na pláž alebo k bazénu si obujte flip-flop a na prechádzku nočným mestom napríklad sandále na platforme. Budete šik.

Užite si leto a nezabudnite, oblečte sa tak aby ste sa cítili dobre, sebavedomo a neobliekajte si niečo len preto, lebo to nosia ostatní ;)

 

 

Prečítajte si aj Pásikavé tričká idú ku všetkému. Aj k bodkám.