Posledné dni som trávila viac času sledovaním televízie ako zvyčajne. A narazila som na reality show o veľmi bohatých ženách z rôznych miest Spojených štátov. Nie som práve fanúšik tohto žánru, ale toto mi prišlo zaujímavé. Jasné, že mnohé veci boli zahrané na efekt, ženy sa tam predvádzali, alebo naopak skrývali veci, ktoré nie sú príjemné im, či ich rodinám, ale pretože ich sledovali niekoľko rokov, vyšlo mnohé na povrch.

Je tiež zrejmé, že vybrali istý typ žien. Boli to ženy extrovertné, nehanbiace sa za svoje názory, sebavedomé, pokiaľ ide o ich vzhľad, spoločenské postavenie či luxus, ktorým sú obklopené. Mohli by ste si povedať fifleny v zlatých klietkach, ale nebola by to celkom pravda. Tak ako majú zaujímavý vnútorný svet ženy, ktoré sa denne boria s problémami, počítajú každý cent, vláčia nákupné tašky a do noci vyvárajú alebo štrikujú, tak majú aj tieto.

Ani hrubý nános make-upu, nové prsia, najkrajšie šaty neprekryjú strach zo starnutia, manželskú krízu, bolesť zo zrady priateľky, problémy s deťmi, potácanie sa medzi ambíciami a rodinou, choroby, starosti s podnikaním, či nevyriešené vzťahy s umierajúcimi rodičmi.

Jasné, že v reality show sa to všetko dramatizuje, tečú obrovské slzy, objatia sú také, že vyrážajú dych a hádky sú preexponované a všetko je ešte postrihané na efekt a odohráva sa v interiéroch, ktoré často zarážajú zbohatlíckym nevkusom.

Napriek tomu sa každá z nás môže v tých príbehoch nájsť. Byť ženou, matkou, dcérou, obchodnou partnerkou, kamarátkou vie byť niekedy veľmi ťažké. A je jedno či sa vozíte vo Fiate alebo Mercedese, či sa snažíte elegantne starnúť alebo ste sa pretransformovali na 40-ročnú Barbie, koľko cifier má zostatok na vašom bankovom účte a koľko nehnuteľností vlastníte. A je aj celkom jedno či to, čo prežívate, vytrubujete do sveta alebo si to nechávate pre seba. Niektorým príbehom skrátka neuniknete. 

 

Prečítajte si aj Veľké rodiny a strach

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.