Princezná Charlotte dnes oslavuje 5 rokov. Fotografie, ktoré tento rok zverejnila kráľovská rodina, ukazujú, že dcéra princa Williama a vojvodkyne Kate pocítila pandémiu koronakrízy, ktorá Británia citeľne zasiahla.

Princezná Charlotte pomáha baliť balíčky s potravinami.  Foto - TASR/AP

Svojej rodine pomáha malá princezná roznášať balíčky s potravinovou pomocou pre seniorov a zraniteľných ľudí v Norfolku. Na vydarených fotografiách, ktoré aj tento rok urobila jej mama vojvodkyňa Kate, malá Charlotte klope na dvere a v ruke drží balík domácich cestovín.

 

Princezná Charlotte klope na dvere a v ruke drží balík domácich cestovín. Foto - TASR/AP

“Rodina pomáha baliť potravinové balíčky a rozdáva ich izolovaných seniorom v blízkosti,” uviedol Kensingtonský palác podľa BBC. Zamestnanci kráľovskej rezidencie Sandringham už päť týždňov pripravujú a doručujú potraviny pre seniorov a zraniteľné osoby v okolí, pričom podľa Buckinghamského paláca len počas prvého týždňa rozdali asi tisíc jedál.

Princezná Charlotte dnes oslavuje 5. rokov.  Foto - TASR/AP

Charlotte má mladšieho brata, ktorý nedávno oslávil druhé narodeniny. jej najstarší brat Georgea bude mať v júli sedem. Rodina v marci zverejnila video, na ktorom deti vyjadrujú vďaku britským zdravotníckym pracovníkom. Vojvoda a vojvodkyňa svoje deti vyučujú počas tzv. lockdownu doma, prezradila pre stanicu BBC tento týždeň Catherine.

Charlotte je prvou britskou princeznou, ktorá nebude čeliť diskriminácii za to, že je dievča. V roku 2011 sa totiž krajiny Commonwealthu dohodli na zmene, ktorá dáva dievčatám rovnaké práva ako chlapcom. 

Upravený zákon o nástupníctve nadobudol platnosť v marci roku 2015. Malá princezná je tak štvrtá v nástupníctve na trón po dedkovi Charlesovi, otcovi Williamovi a bratovi Georgeovi, a o jedno miesto tak odsunula Williamovho brata princa Harryho, ktorý sa však kráľovských povinností vzdal.