Pozrite si, čo všetko tento rok stihla naša najlepšia tenistka Dominika Cibulková, ktorá na turnajoch striedala finálovú účasť s víťazstvami.

Vo februári to dotiahla do finále turnaja WTA v mexickom Acapulcu, kde s Američankou Sloane Stephensovou prehrala v trojsetovej bitke 4:6, 6:4, 6:7.

apríli v poľských Katoviciach zvíťazila nad Camilou Giorgiovou z Talianska.

máji si zahrala tretie finále, ale na antukovom turnaji WTA v Madride podľahla Nasadanej šestke Rumunke Simone Halepovej podľahla v dvoch setoch 2:6, 4:6.

Na tráve v anglickom Eastbourne vyhrala v júni vo finále nad Češkou Karolínou Pliškovou 7:5 a 6:3.

júli sa Dominika Cibulková po siedmich rokoch vzťahu vydala za Michala Navaru.

V septembri neuspela vo finále dvojhry na turnaji WTA v čínskom Wu-Chane, kde ako nasadená desiatka prehrala so štrnástkou "pavúka" Češkou Petrou Kvitovou za 62 minút hladko 1:6, 1:6. Vrátila sa však do top desiatky a posunul sa na 8. miesto, čo bolo jej nové kariérne maximum. Posilnila si tak aj šance na postup na októbrový šampionát WTA Tour v Singapure.

V októbri Dominika Cibulková triumfovala na turnaji v rakúskom Linzi a prvýkrát v kariére sa prebojovala na MS WTA Tour v Singapure, keď vo finále dvojhry zdolala ako nasadená dvojka Švajčiarku Viktoriju Golubicovú 6:3, 7:5.

A 30. októbra 2016 októbra sa Dominika Cibulková stala víťazkou prestížnych MS WTA Tour v Singapure. Nasadená sedmička si vo finále dvojhry po výbornom výkone poradila so svetovou jednotkou Nemkou Angelique Kerberovou hladko 6:3, 6:4 a hneď pri premiére na Turnaji majsteriek dosiahla životný úspech.

"Nemám slov. Štartovať prvýkrát na Turnaji majsteriek a vyhrať celý turnaj - to je ako sen. Bezprostredne po zápase si z neho pamätám akurát mečbal. Je to najšťastnejší moment v mojom živote. Nebolo ľahké pozviechať sa po úvodných dvoch prehrách. Ani v týchto zápasoch som nehrala zle, len mi chýbal kúsok šťastia. Dnes sa šťastena v závere priklonila na moju stranu, bola som mentálne silná," povedala po zápase dojatá Cibulková.

Vďaka výbornému záveru sezóny a triumfu na Turnaji majsteriek sa v rebríčku WTA posunie už na piate miesto, čím si vytvorí nové osobné maximum. Spomedzi slovenských hráčok bola tak vysoko už len Daniela Hantuchová v roku 2003.

Prečítajte si aj Cibulková: Sme iné ako muži. Na kurtoch nevyhľadávam kamarátstva