Niektorý z ostatných dní som čítala, že Simona Krainová mala najhorší deň svojho života vtedy, keď jej partner ponúkol zlatú kreditku a nech si vraj kúpi, čo sa jej páči. Simona sa vyurážala k smrti, pretože všetci dobre vieme. Kto maže, ten jede.

A práve kvôli takémuto obyčajnému Kúp si, čo sa ti páči, sa mnohé z nás stávajú nesvojprávnymi. Má to aj logiku. Keď si niekoho platím, mám aj požiadavky, nároky... Človeku, ktorého peniaze výdatne používam na svoje pôžitky, sa teda naozaj nepatrí vyčítať také obyčajnosti, akože som už tri dni sama doma, nikam ma nezoberieš a kde si bol celú noc. Muž, ktorý si svoj vzťah poriadne mastne zaplatí, má presnú predstavu, čo dotyčná vravieť môže a čo nie. V podstate je presvedčený,  že by mala niekde v kúte potichu voňať a vďačne čakať na bohatého chlebodarcu.

Kúpená zlatá

Stretávajú sa spolu, sú priateľkami, majú rovnaký životný štýl, rovnaké problémy. Pravdaže... plus mínus. Partnerky chlapov, priateľky, platiace zlatými kartami. Ani jedna z tých, ktoré čarovnú kartičku, krytú obrovskými sumami,  dostala do daru, by podobnú svojou prácou, umom, vedomosťami nezískala. Mnohé by dokonca naháňali exekútori a bývali by v ubytovniach. Mať však zlatú  bez včasného vstávania do práce, mať ju bez problémov, prežívajúcich vo vlastnej firme, na pracovisku... dievčence si myslia: To je niečo! Takto treba v živote fungovať!

Podľa mňa ide o veľký omyl, o veľké nedorozumenie.  Mať darovanú zlatú znamená byť kúpená zlatá. A to teda nonstop.  Darca nemá záujem počúvať pišťania o bolesti hlavy, o menštruačných bolestiach ani o bolestiach po chirurgických úpravách ksichtíka. Darca potrebuje usmiatu, krásnu, neodvrávajúcu,  nestarnúcu slečnu bez názoru a ambícií.   

Nedá sa povedať, že tieto bytosti často stretávam v uliciach. Sedia vo veľkých darovaných autách, nakupujú v zahraničí, niektoré, tie aspoň trochu hrdé, sa niekedy premávajú v nejakom office, vzhľadom sa výrazne odlišujú od spolupracovníčok a tvária sa, že pracujú. To však iba tak. Aby ušiel čas čakania na milého.

 

Debata so zlatými

Niekoľkokrát som sa v debatnom krúžku bytostí so zlatými ocitla. Bolo to niečo ako rajbať krumple na zemiakové placky pre dvesto vojakov, len teda... na opačnej strane mantinelu. Dievčence riešili zásadné problémy povesti plastických chirurgov, víťazom zo všetkých spomenutých sa stal vychýrený lekár z Brna, čo do dvadsaťpäť ročných ženských líc implantuje zlaté nite a tie držia tvárový sval tak, aby nestarol, aby sa neposúval k matke zemi. Pochopiteľne, kabelky a topánky a parfumy... top témy na celé hodiny.

Celé stretnutie sa však väčšinou nesie v rovine, ktorá z nich je najlepšia, má najdrahšie to či ono, ktorej z nich pán zlatokartý dopraje najviac. Zato si však od svojej „bielej“ otrokyne vďak medzi dievčencami veru nevyslúži! Lebo tie, duše jednoduché, si medzi priateľkami pustia ústa na špacír a z toho, ako sa dotyčný doma správa, aký je častokrát odroň, sa poriadne chichocú. Avšak... pozor. Pohľadom neustále upretým na zlaté hodiny za štyridsať, päťdesiat tisíc evry. Pretože... slečny so zlatými žijú biorytmus svojich partnerov a keď má ten voľnu chvíľu medzi dvoma poradami, krásavica musí byť k dispozícii.

Prečo takto žiješ?  Prečo žiješ takto neslobodne, pod dohľadom a ešte k tomu podľa predstáv cudzieho chlapa? pýtam  sa jednej z nich, dievčaťa  krásneho, avšak... dnes už naozaj neviete, kto je skutočne krásny. Plastický chirurg urobí, čo potrebujete.

No ty si zlatá! A vieš ty, aký je to pocit kúpiť si za mesiac štyri nádherné vitonky, keď kabelky miluješ nadovšetko? A vieš ty, aký je to pocit, prežiť tri - štyri dovolenky za rok na jachte, alebo v drahom hoteli na Bahamách? Nevieš! A vidíš. Ja viem!  povedala usmiata a videla som, že ju to naozaj baví.

Tak... neviem. A je pravda, že neviem ani to, či by sa mi to páčilo. Možno áno, možno nie. Viem však, že by som nebola ochotná podriadiť svoje správanie a predstavy o živote tretkám sveta. Značky takej, onakej, nijakej. Napokon, vieme, ako to v živote funguje. Čo nemáš, to nepotrebuješ.  

Našťastie, normálnych človiečikov je stále dosť, a tak nemusíme vysedávať v spoločnosti slečien, ktoré bavia iba kabelky a šopingovanie a dovolenkovanie a život v luxusnom otroctve. Aha. A ešte som zabudla na zlaté nite v lícach. Pretože tie ich bavia tiež.

Takže... Simone Krainovej celkom rozumiem.  

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší. 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.