Prvú sme navštívili Kontakt ZOO, ktorá oproti Tatralandii funguje päť rokov. Zvieratá, ktoré tu chovajú, ošetrovatelia od malička nielen kŕmia a ošetrujú, ale aj hladkajú. Väčšine zo 400 zvierat preto neprekáža, ak k ním pristúpite blízko a pohladíte si ich vy a vaše deti.  

 

Foto - autorka

 

V Kontakt ZOO stretnete nadšených mladých ľudí, ktorí sa o zvieratá starajú a ochotne vám o nich všetko porozprávajú. “Hlavne u detí chceme vzbudiť pozitívny vzťah k všetkému živému a ukázať, že zvieratá sú priatelia, ktorí si zaslúžia lásku a starostlivosť,” hovorí jedna z ošetrovateliek.

 

Foto - autorka

 

Pohladkať si môžete druhé najnižšie poníky na svete, korytnačku, emu, zajačiky.

 

Foto - autorka


Pri šelmiach sa to vždy nedá, v zoologickej majú aj dvojmesačné prírastky, ktoré ešte na dotyky nie sú pripravené.

 

Foto - Zuzana Zsilleová

 

Medvedie mláďa však dokáže ošetrovateľka dostatočne zabaviť, aby ste si ho pohladkali a mali z toho nielen adrenalínový zážitok, ale aj záber do albumu.

 

Foto - autorka

 

Oproti ZOO kontakt na vás čaká Motýlia záhrada, kde si tropických motýľov obzriete zblízka. Bez problémov sa vám posadia na šiltovku, na sveter, ale aj na prst a prejdú s vami niekoľko metrov. Je zážitok sledovať tu pestrosť farieb z takej bezprostrednej vzdialenosti.  

 

Foto - Zuzana Zsilleová

 

Na ploche 1200 metrov štvorcových tu žije viac ako 50 motýlích druhov. Prostredníctvom expozície spoznáte napríklad najväčšieho denného motýľa – Sovookáňa kráľovského, ktorého rozpätie krídla môže dosiahnuť až 150 mm alebo krásneho modro-čierneho nočného motýľa z čeľade Morfo z tropických pralesov Strednej a Južnej Ameriky.

 

Foto - Zuzana Zsilleová

 

Prejsť sa pomedzi motýle môžete sami, ale v ponuke je aj komentované prehliadka, v ktorej sa dozviete o živote motýľov oveľa viac. 

 

Foto - autorka

 

Motýlia záhrada je otvorená od 1. júla až do do 15. septembra. Romantické fotografie si tu v nej môžu urobiť aj nevesty a pripravujú sa tu aj narodeninové oslavy.

 

Foto - Zuzana Zsilleová

 

V Tatrapolise, ktorých sa nachádza hneď vedľa Taralandie, je síce lepšie sa miniatúr nedotýkať, ale pozrieť si tu zblízka môžete pozrieť 12 miniatúr svetových stavieb. Nájdete tu Vežu Arabov, Šikmú vežu v Pise, najpôsobivejšie mrakodrapy, ale aj Sochu slobody či Vysielač Kamzík.

 

Foto - autorka

 

Okrem fotogenickej prechádzky hlavne na vaše deti čaká niekoľko atrakcií: adrenalínová vodná strela, autodrom, popletené člnky či Tatrapolis expres.

 

Foto - autorka

 

Osloví vás aj Anjelský vŕšok a Železná ulička s originálnymi výrobkami. Proste, ideálny priestor na selfies všetkého druhu.  

 

Foto - autorka

 

Vstup na každú z týchto atrakcií stojí 7 eur, ak si kúpite  kombinovaný vstup do všetkých troch naraz, zaplatíte len 14 eur a máte na tri hodiny skvelý prázdninový program.

 

Foto - autorka

 

Prečítajte si aj Iba dve hodiny od Bratislavy máme tri európske unikáty