Poznáte vtipy o ženách za volantom? A o blondínkach za volantom? Nedávno mi jedna blondína porozprávala, čo ako žena za volantom zažila.

Šoférovala terénne auto a potrebovala sa s ním dostať cez ulicu, kde boli po oboch stranách zaparkované autá. Senzor jej neustále pípal, že je príliš blízko a tak šla pomaly a opatrne, aby neoškrela ani svoje, ani iné auto.

V bočnej uličke čakal netrpezlivý šofér, ktorý trúbil a napokon vošiel do cesty tak, že blondína v terénnom aute nemohla prejsť. Keď prosby, aby zacúval nepomohli, začala si žena čítať správu v mobile a trpezlivo čakala. Nič iné robiť nemohla. Vpredu ju blokoval naštvaný pán a za ňou sa vytvorila kolóna čakajúcich áut.

A potom to prišlo. Nasrdený pán z auta vystúpil a cez otvorené okno udrel päsťou ženu do pleca. Nezabudol jej pritom nadávať do blondín.

Cudzí muž udrel cudziu ženu len preto, že ho naštvalo, že ide pomaly a brzdí ho. Ťažko si predstaviť, čo robí s vlastnou ženou, ak ju má a ako rieši situácie, ktoré sú oveľa vážnejšia než malá dopravná zápcha, ktorá sa dala vyriešiť. A nejde len o pána, ktorý zjavne reagoval neprimerame skratovo a zrejme bežne rieši problémy silou. Incident spoza volantov sledovala niekoľko mužov a ani jeden, ANI JEDEN, nevystúpil a nezasiahol. To je asi na tej smutnej historke najžalostnejšie. Ľahostajnosť. V prípade napadnutých žien, obzvlášť.

To blondína za volantom si zachovala duchaprítomnosť, ktorá vyrazila dych aj mne, keď som si predstavila samú seba, ako by som v takej vyhrotenej situácii zareagovala. Ona vystúpila z auta, nafotila si značku auta najedovaného muža a značku auta, ktoré stálo za ňou, Aspoň, že šofér auta za ňou jej prisľúbil, že celý incident ako svedok dosvedčí na polícii. Keď zúrivý muž konečne zacúval, z miesta pokojne odišla, hoci celý incident ešte dlho predýchavala. “Nielenže ma nejaký muž udrie, ale žiadny iný muž neprotestuje, že to urobil,” povedala k tomu smutne.   

Mnohí si z celej tejto historky zapamätajú zase len tú blondínu za volantom, ktorá sa má naučiť lepšie šoférovať, aby nabudúce žiadneho pána nevytočila. Verím, že policajti budú pozornosť venovať hlavne násilníkovi.

 

PS: Vtipy patria k životu, ale ak niekoho zosmiešňujeme pričasto, robíme z neho ľahký terč.

 

Prečítajte si aj Ženský orgazmus