Ruiz zasvätil svoj život odovzdávaniu múdrosti starej toltéckej kultúry prostredníctvom svojich kníh, prednášok a ciest na posvätné miesta celého sveta.

V najnovšej knihe Toltécke umenie života a smrti berie čitateľov na mystickú cestu inšpirovanú Toltékmi, pričom predstavuje hlbší level duchovného učenia a bdelosti.

Don Miguel Ruiz v roku 2002 prekonal takmer smrteľný infarkt, po ktorom bol deväť týždňov v kóme. Práve duchovný zážitok z obdobia, keď bol medzi životom a smrťou, tvorí filozofický základ knihy Toltécke umenie života a smrti. Kým jeho telo ležalo v bezvedomí, Ruiz sa znovu oboznamoval s dôležitými ľuďmi, myšlienkami a udalosťami, ktoré mu zmenili život – osvetlili mu nekonečný súboj medzi životom a smrťou, v ktorom sme všetci zaseknutí.

 

 

„Toto je príbeh mystického sna, ktorý som zažil pred pár rokmi, počas deviatich týždňov v lekársky navodenej kóme, ktorá nasledovala po mojom srdcovom infarkte,“ vysvetľuje Miguel Ruiz. „Hovorí sa, že v okamihu smrti nám pred očami preblesknú spomienky na celý život. Niečo podobné sa mi stalo, kým moje telo zúfalo bojovalo o život a moja myseľ sa rozpínala k nekonečnu.“

Na knihe Toltécke umenie života a smrti pracoval vyše desať rokov a teraz nás pozýva na cestu k podstate duchovného učenia. V knihe, ktorá čerpá z jeho celoživotného diela, sa s nami Ruiz delí o najvnútornejšie úvahy svojho srdca a duše.

Jeho múdrosť sa v nej opiera o skutočné príbehy z jeho života, ktoré súvisia s jeho vzdelávaním sa, vzťahmi k rodinným príslušníkom i k ženám a jeho snahe nájsť samého seba. S pomocou skutočných skúseností dona Miguela Ruiza môže každý čitateľ nájsť cestu k zmyslu života.

 

Prečítajte si aj Kristína Farkašová: Som mama