BRATISLAVA. Polícia krátko pred polnocou našla v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta mŕtve telá 27-ročného muža a ženy. Obaja podľahli strelným zraneniam. Páchateľ je na úteku. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

 

Oznámila to mama Martiny

Políciu zalarmovala rodina, ktorej sa mladý pár už týždeň neozval. Keď policajti prišli na miesto, videli cez okno ležať niekoho na zemi. Privolali hasičov a za ich asistencie dom otvorili. Na mieste sú kriminalisti. Krajské policajné riaditeľstvo sa k vražde nevyjadruje, podľa informácií tvnoviny.sk by prípad mala prevziať NAKA. 

Podľa Denníka N išlo o investigatívneho reportéra Aktualít Jána Kuciaka. Venoval sa hlavne podozreniam z daňových podvodov. 

Podľa neho bude cez deň o situácii informovať policajný prezident. „Vyšetrujeme to ako dvojnásobnú vraždu,“ povedal pre Denník N riaditeľ NAKA Peter Hraško.

 

Milión eur za informáciu

Vláda medzitým ponúkla odmenu milión eur za informácie, ktoré by pomohli odhaliť vraha novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Vyhlásil to premiér Robert Fico (Smer-SD). Telefónne číslo, na ktoré možno volať, zverejní ministerstvo vnútra. Prijímať sa budú aj anonymné podania.

Prezident Andrej Kiska vyjadruje úprimnú sústrasť príbuzným, priateľom, známym a kolegom zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. "Som otrasený a zhrozený tým, že sa také niečo mohlo na Slovensku stať. Chladnokrvná vražda mladých ľudí je otrasným činom, ktorý musí byť potrestaný. Musíme čo najrýchlejšie nájsť tých, čo to urobili, a zaistiť bezpečnosť novinárov. Využitím všetkých prostriedkov, ktoré na to máme," uviedol prezident.