Kandidátka do parlamentu Janka Cigániková (SaS) svojsky protestuje, že si nikto nevšíma jej politické počiny. Aby sme pochopili, že je schopná politička, na lacných fotkách ukazuje stiahnuté červené nohavičky aj to, že má chrbtovú kosť. Popravde, na političke by som ocenila, keby skôr ukázala, že má rozum. 

Neveriacky pozerám na tri fotky. Na prvej sú ženské nohy, červené nohavičky stiahnuté do pol lýtok a červené lodičky. Naozaj sa takto prezentuje kandidátka do NR SR? V prvom momente si myslím, že je to dáky paškvil, ktorým sa jej snažia poškodiť politickí oponenti. Ale kdeže! Stačí sa začítať do jej blogov a prejsť fejsbukovú stránku a hneď viem, že je to protest. Lebo doteraz si ju nik nevšímal, tak sa vtiera do priazne voličov a novinárov takto. A je na to patrične hrdá. Napokon, nemá sa za čo hanbiť...

Premýšľam nad tým, aký odkaz chce dať politička svojim voličom a voličkám? Že nekradne a má holú riť rovnako ako väčšina obyvateľov Slovenska?  Alebo, že je schopná a ochotná v parlamente vytasiť aj ženské zbrane? Či nebodaj tie červené gatky odkazujú na Ficovu červenú kravatu a chce nám tým azda povedať, že spolupráci sa nebráni? Alebo chcú červené pišigate vystriedať červenú kravatu a je to odkaz, že spolupráca nebude? Naozaj ako volička som z takéhoto odkazu zmätená.

Doteraz ma v predvolebnej kampani desili len niektoré politické tváre a blbé  heslá. Teraz si vravím, vďakabohu za ne. Celkom sa teším, že Fico, Bugár, Sulík ani Procházka nám neukazujú trenky stiahnuté na pol žrde. A verte, nie je to tým, že by som bola puritánka. Len si politikov a političky vyberám inak, ako podľa toho, či  pretŕčajú svoje gatky, slipy, boxerky alebo trenírky. 

Áno, prišli sme s kampaňou Ženy, voľte ženy. Áno, voláme po tom, aby v politike bolo viac žien. Aby hlasnejšie zaznel náš hlas. Aj tu však platí, že chceme, aby nás prezentovali tie najlepšie. Nie je nám jedno, kto za nás hovorí a aký spôsob komunikácie si zvolí. Preto ženy, ktoré sa uchýlia k lacnej sexistickej reklame, ja voliť rozhodne nemienim. Od političky chcem, aby nás zastupovala, nie takto trápne zhadzovala. 

Jedna vec ma však celkom teší – že Cigániková nie je ľavicová politička. Keby sa totiž dostala do parlamentu, vážne sa bojím, aké „sociálne benefity“ by nám chcela ponúknuť. Nikdy by som neverila, že to raz  poviem - ale Ficove vlaky zadara sú ešte celkom dobrý úlet v porovnaní s tým, čo predvádza mladá politička. Aj keď na rozdiel od tých vlakov, jej stiahnuté gatky nás nič nestoja...

 

Prečítajte si aj Snívanie o dôchodku