Na facebookovej stránke BBC videlo to video už 84 miliónov ľudí na celom svete, na youtube si ho pozrelo viac ako 20 miliónov ľudí. Profesor medzinárodných vzťahov Robert Kelly na ňom komentuje situáciu v Južnej Kórei, keď do izby v priamom prenose vbehnú jeho dve malé deti. Najprv štvorročná dcéra Marion a potom 9-mesačný syn James v chodítku. O pár sekúnd neskôr vbehne do miestnosti vyľakaná manželka a rýchlo sa snaží dostať deti z miestnosti.

 

 

„Veľa sme sa na tom nasmiali, ale aj sme mali strach, že mi už BBC znovu nezavolajú,“ povedal neskôr profesor podľa BBC. Lenže telefonátov a emailov dostali celú záplavu, podporných, ale aj nepríjemných. Napríklad o tom, či je Aziatka naozaj profesorovou manželkou alebo len opatrovateľkou jeho detí.

Video mnohí označili aj za sexistické, lebo v skratke jasne ukazuje ako funguje patriarchát.

Na video už vznikla paródia, profesora na ňom hrá žena, ktorá popri odpovediach na odborné otázky upokojí obe deti, navarí, vydrhne záchod a zneškodní bombu, ktorú jej prinesie SWAT. 

V reakciách pod videom na metro.co.uk jedna zo žien píše: Pre mňa ako političku s tromi deťmi je toto realita. Okrem toho, že dojčím na mítingoch.  

 

 

.

Prečítajte si aj