Než si našla na zmenáreň voľnú nedeľu, trvalo to niekoľko mesiacov. „Často mám cez víkendy služby, tak je ťažké si nájsť voľný čas,“ vysvetľovala, keď prišla. To mala po 24-hodinovej službe, keď takmer vôbec nespala.

 

 

Gynekologička Hana Habánová len nedávno skončila medicínu a robí si atestáciu. „Po atestácii sa chcem špecializovať na ultrazvukové vyšetrenia, pretože  predstavujú zaujímavú časť gynekológie, hlavne prenatálna diagnostika. Tá pomáha v čase tehotenstva odhaliť vrodené vývojové chyby plodu,“ vysvetľuje.

 

 

Starostlivosť, ktorú ženy dostávajú na Slovensku, považuje mladá lekárka za veľmi kvalitnú. Aj to je dôvod, prečo sa zatiaľ do zahraničia nechystá, hoci číta o skúsenostiach mnohých kolegov, ktorí odišli pracovať do zahraničných nemocníc a už tam ostali. „Na Slovensku je relatívne dobrá dostupnosť lekárov aj vyšetrení. Napríklad, keď tehotná žena potrebuje vyšetrenie iným špecialistom nie je to problém. V niektorých iných krajinách to samozrejmosťou nie je,“ hovorí.

 

 

Pracovať so ženami ju baví, pacientky chodia stále viac informované. „Už keď prídu, majú veľa vecí naštudovaných z internetu. V niektorých prípadoch je to dobre, že vedia, čo sa s nimi deje, niekedy sa tých informácií veľmi držia a nedajú si vždy poradiť od odborníkov,“ hovorí Hana Habánová. Slovenské pacientky ale chváli, dbajú o seba, viac chodia na preventívne prehliadky, ich prístup k zdraviu sa určite lepší.

 

 

K pomerom v zdravotníctve sa vyjadrovať nechce. „Osobne nemám skúsenosť s korupciou, nikdy som úplatok nevzala, nič podobné som vo svojom okolí nezažila,“ hovorí. Na to, aby pozerala správy a čítala o všetkých kauzách, nemá dostatok času, má veľa služieb a pacientok.

 

 

To, čo robí, Hanu Habánovú baví a napĺňa, a tak všetok voľný čas venuje tomu, aby pracovala na sebe. Aby bola lepšou lekárkou v odbore, ktorý si vybrala.    

 

 

Salón DNJ Beauty&Style

Vlasy: Nikolas Kollár

Vizáž: Viktória Král 

Oblieka: Módny salón MiraMarce

 

Prečítajte si aj Zmenili sme Paťu z Kuka, ktorá urobila v živote tri ťažké rozhodnutia

 

Podporte nás a stante sa clenkami klubu