Keď skončila Masarykovu univerzitu v Brne, vychádzalo jej všetko. V deň promócii sa zasnúbila s budúcim manželom, tiež právnikom, a na druhý deň nastupovala do renomovanej advokátskej kancelárie. „Ani som nemala prázdniny, ale bola to veľmi dobrá ponuka od českého advokáta, ktorý sa špecializoval na dopravné nehody a náhrady škôd, hlavne pre cudzincov, takže som využila aj nemčinu. Začala som robiť to, čo ma baví najviac, pomáhať druhým,“ hovorí dnes právnička Veronika Šoltésová. 

 

Veronika Šoltésová pred premenou. Foto - stayunique

 

O štyri roky bolo všetko inak. Advokátsky sľub už nestihla zložiť, pretože otehotnela. „V piatom mesiaci tehotenstva ma môj manžel po desiatich rokoch vzťahu opustil. Ostala som sama na dieťa, ktoré bolo iba na ceste, a to som splácala hypotéku,“ spomína si. 

 

Foto - stayunique

 

Vedela, čo obnáša rozvod, sama ako právnička rozvody istý čas robila. „Väčšinou je právnik ako hromozvod a musí krotiť emócie účastníkov. Ak sa chcete rozviesť slušne, mali by ste mať právnika, ktorý to bude kočírovať. Myslela som si, že keď to chce právnik robiť dobre, musí to brať osobne a to ma časom začalo veľmi zaťažovať“ spomína si Veronika aké to bolo, keď riešila rozchody iných.

 

Veronika Šoltésová po premene. Foto - stayunique

 

Ako tehotná si tým musela prejsť sama. „Začiatky sú ťažké, ale aj tak radím ženám, aby nezostávali vo vzťahoch, ktoré nefungujú len zo strachu, či to samé zvládnu. Šťastný život sa začína, keď opustíte svoju komfortnú zónu,“ radí ženám Veronika. Zvládla to a postavila sa na vlastné nohy. „S pomocou mojich rodičov som vychovala skvelého mladého muža,“ dodáva k súkromiu. V práci sa nanovo našla, keď sa rozhodla ako právnička vstúpiť do sveta realít. To jej umožnilo nastaviť si čas tak, aby sa mohla čo najviac venovať synovi. 

 

Pozrite si premenu na videu Stayunique:

 

„Už v diplomovej práci na škole som sa venovala katastru, ale nikdy som si nemyslela, že sa tomu budem venovať aj v praxi. Zažila som však mnoho súdnych sporov, ktoré sa ťahali roky, napríklad reštitúcie pre gréckokatolícku cirkev sa riešili súdnou cestou aj sedem rokov. Ja som potrebovala hneď vidieť výsledok,“ vysvetľuje Veronika, prečo sa začala venovať nehnuteľnostiam a developerským projektom. Pred rokom spoluzakladala a stála pri zrode novej realitnej kancelárie.  

 

Veronika Šoltésová po premene v outfite z Módneho salónu Eleganta. Foto - stayunique

 

„Nepáčil sa mi štýl, akým fungovali právnici a makléri v klasických realitných kanceláriách. V lepšom prípade je právnik  väčšinou externý spolupracovník a makléri majú presne nalinkované, ako majú svoju prácu robiť, prípadne si robia zmluvy sami do predpísaných šablón. Preto sme založili nový koncept, aby to celé bolo osobnejšie a viac o klientovi a jeho skutočných potrebách," vysvetľuje. V našej firme sa snažíme vidieť nehnuteľnosť tak, ako to cíti klient, dodáva. 

 

Veronika Šoltésová po premene v outfite z Módneho salónu Eleganta. Foto - stayunique

 

Firma je v mnohom netypická, väčšina maklérov sú ženy. "Mnohé z nich majú za sebou zložitú súkromnú situáciu, vďaka čomu sa na klienta dokážu pozerať empatickejšie. Obchod robia profesionálne, ale osobne a s citom," chváli Veronika Šoltésová priateľskú atmosféru v tíme. 

 
Outfity pred a po premene. Foto - stayunique
 
 
Styling:
 
Make up & Hairstyling:
 
 
Katarína Kondákorová