Slovenská speváčka Barbara Haščáková zomrela náhle na Floride, kde žila. Mala iba 43 rokov. Pre TASR smutnú správu potvrdil brat Andrej Haščák. Uviedol, že lekári v nemocnici Memorial Hospital v meste Sarasota určili ako príčinu smrti náhlu cievnu mozgovú príhodu.

Zomrela Barbara Haščáková

"Posledná rozlúčka s Barbarou sa uskutočnila v utorok 28. novembra na miestnej rímskokatolíckej fare. Komorný akt sa konal v prítomnosti najbližšej rodiny a úzkeho okruhu priateľov. V nasledujúcich týždňoch budú jej telesné pozostatky prenesené v urne na Slovensko, pochovaná bude v našich rodných Košiciach," uviedol Haščák.

Rodinní príslušníci zosnulej speváčky žiadajú verejnosť, aby rešpektovala skutočnosť, že sú v ťažkej a bolestnej životnej situácii a nerušila ich súkromie. Hoci Barbara Haščáková mala dlhší čas zdravotné problémy s pankreasom, jej úmrtie rodinu zasiahlo úplne nečakane.

Slávne duo MC Erik & Barbara

Barbara Hasčáková sa narodila 11. decembra 1979 v Košiciach. Spevu sa venovala od malička a od šiestich rokov sa učila hrať na klavír. V 90. rokoch minulého storočia pôsobila ako speváčka v skupine Maduar, neskôr v zoskupení MC Erik & Barbara a nakoniec sa uplatnila ako sólová speváčka.

V decembri 1998 sa známe duo Erik & Barbara rozpadlo, v tomto roku ešte Barbara Haščáková získala ocenenie Slávik 1998. V októbri 1999 jej vyšiel druhý album Ver, že ja. Krátko po vydaní albumu Barbara odišla do USA, kde vydala dva albumy: Secrets of Happiness a Christmas album.

Na Slovensku vyšiel ešte jeden album: Me & My Music. Od roku 2000 žila a pôsobila v Spojených štátoch. V roku 2014 dala speváčka opäť o sebe vedieť aj na slovenskej hudobnej scéne. Spolu so spevákom Mirom Jarošom naspievala romantický duet Nepozerám.