Mnoho žien si však zaslúži neskutočný obdiv aj nás mladších. Chodíme cvičiť skupinka žien od 30 – 50 rokov a s nami jedna úžasná osôbka, ktorá čochvíľa oslávi sedemdesiatku. Keby ste ju videli... Postava stredná, s bruškom. Hnevá sa, pretože stále chodia kamsi na návštevy a tie sa neobídu bez maškrtenia.

Ale, táto žena žije maximálne aktívnym životom. Dôchodok si užíva naplno a to doslova. S manželom lyžujú, behajú, pravidelne chodí na jumping a zumbu. Ešte ako bonus – niečo pre „hlavu“, jeden deň v týždni navštevuje kurz angličtiny. Stále nás prekvapuje svojou chuťou do života. Úsmevom, sviežosťou.

Čo sa týka pohybu, môže konkurovať oveľa mladším ročníkom. Jej tajomstvom je byť v pohybe a usmievať sa. Minule sme sa zasmiali, zahlásila totiž, že vraj ešte uvidí, či si príde zacvičiť aj po sedemdesiatke. Lebo, má pocit že vytŕča z radu a že sa k nám nehodí. Samozrejme, hneď sme ju presvedčili, že v žiadnom prípade, pretože je to taká veselá kopa, ktorá je nám neskutočným vzorom.

Nezabúdajme teda, každá vráska je nielen stopou po trápení, ale hlavne po úsmeve. Svet je plný elegantných a úžasných žien, ktoré sa za svoj vek nehanbia. Ktoré dokazujú, že život sa nekončí ani po šesťdesiatke. Vitálnosť, pozitívna energia a smiech by sa mali stať našou hlavnou devízou. Ten svoj zázračný liek si musí nájsť ale každá z nás. Nie každému vyhovuje cvičenie  vo fitku alebo v telocvični. Mnohé uprednostnia pohyb v prírode, záhradke, na chate, vyplnia si čas starostlivosťou o vnúčatá, varením, ručnými prácami, ale aj takým obyčajným lúštením krížoviek.

Vekom sa pridružujú aj rôzne zdravotné problémy, čo je prirodzené. Samozrejme, veľkú rolu hrá aj genetika, ale, čo si budeme nahovárať, zrelá žena má ďaleko k sladkej dvadsiatke. Dôležité je si nájsť chvíľu pre seba. Pribúdajúce roky síce nezastavíme, ale môžeme si ich užívať. Vychutnať si každé životné obdobie. Tešiť sa zo života a starnúť s noblesou. Aj keď máme kilá navyše, aj keď vrásky na nás zízajú, nohy neposlúchajú. Najdôležitejšie je cítiť sa príjemne, lebo tá najkrajšia krása ženy vyžaruje aj tak z vnútra.