Tak som sa zasa dostal na chvíľu domov pozrieť si rodinu. Martin je posledné 2 mesiace "nádherne" rozkopaný a "dopravne skvele zorganizovaný", radosť jazdiť po meste autom.

Bolo asi desať, keď som išiel na tržnicu kúpiť synovi obľúbený mošovský makovník. Zaparkoval som auto na parkovisku pri tržnici a kým som prešiel asi 15 metrov, počul som za sebou náraz. Obzriem sa a staré biele auto nacúvalo do nárazníka môjho auta. Prišiel som k svojmu autu zistiť ako mi poškodil auto, ale našťastie sa nič nestalo, maličké oškretie laku na nárazníku v dnešnej dobe už nemá význam riešiť.. Ale to, čo nasledovalo zakrátko, ma prekvapilo oveľa viac.

Spoza volantu sa s fučaním jatočného kanca "súka" asi 160cm a 100kg slaninou kypiaci senilný pán. Zrazu však namiesto ospravedlnenia sa za náraz počúvam zvláštnu kombináciu slov: "do p...., k...., veď tam nič nebolo!!!" a vrieskal na celé mesto.

Priznám sa, že som už dlho nepočul od nikoho také ospravedlnenie, možno preto, že žijem v Nórsku, tu sa na ospravedlnenie zvykne používať iná kombinácia slov.

V prvom momente som na takú reakciu chcel niečo írečitejšie povedať aj ja, ale keď som si uvedomil s akou intelektuálnou hodnotou idem mať do činenia, len som odsekol na jeho adresu: "netreba nadávať ako hlupák, stačí sa naučiť cúvať autom! A radšej si teraz sadnite na ten svoj zadok a zmiznite odtiaľto, nech Vás nevidím!

Asi som vyzeral pomerne presvedčivo, lebo bez ďalšieho komentára zabuchol dvere a naozaj zmizol :-D (...žena moja, fakt som bol slušný, naozaj si nevymýšľam :-D)

O asi 10min neskôr som sa presunul možno 2km k miestnemu Lidlu, kde sa nejaká dáma pokúšala vyjsť od na cestu a mala dať prednosť po ceste idúcemu cyklistovi. Mala, ale nedala. Drcla do neho svojim zeleným Seatom, a asi 15-16 ročné chlapča spadlo z bicykla, no našťastie sa mu nič nestalo a vyskočilo na rovné nohy, pozrelo sa na svoj bicykel, zdvihlo prednú ŠPZ z auta, ktorá sa nárazom odtrhla a spadla na zem a cez okno ju podávalo vodičke.

Prepáčte za výraz, ale "tá trúba za volantom Seatu" namiesto ospravedlnenia ešte začala na neho štekať. Už som otváral dvere na aute, že túto krivdu už "neprehltnem" a idem sa zapojiť do diskusie ja svojou razantnejšou povahou, ešte podporenou zážitkom s obéznym pánom, ale chlapča naskočilo na bicykel a odišlo preč. A tak som len pokrútil hlavou, že čo je to dnes za deň a išiel som domov.

Prešiel som necelý kilometer, kde je "preznačkovaná" križovatka na obchvate zo Slimáka, po ktorej som ale išiel teraz prvýkrát. Bol som na hlavnej ceste, ale nebola pod značkou hlavnej cesty umiestnená doplnková tabuľa či hlavná cesta pokračuje rovno alebo doprava (ak rovno mám prednosť ja, ak ku Tescu, prednosť majú práve autá od Tesca). Oproti nešlo nič, ale sprava bolo asi 5-6 áut. Narýchlo som hľadal očami akú značku majú autá sprava, čo mohlo trvať 3-4 sekundy. Všimol som si, že tam vidím "kosoštvorec", tak som zastal a chcel pustiť auto sprava, kým sa narýchlo zorientujem, kto má prednosť. Vtom som si všimol, že na "kosoštvorci hlavnej cesty" je ešte prilepená "osemuholníková stopka", pre istotu som ešte hodil pohľad dopredu, kde som konečne v labyrinte zvislých bieločervených obchádzkových tabúľ zbadal "kosoštvorec" pre označenie hlavnej cesty oproti mne a už som zaraďoval jednotku, aby som sa bezpečne pohol vpred (nech to trvalo 5-6 sekúnd, alebo hoci aj desať.....je to jedno....) V tom okamihu zozadu s rukou na klaksóne a cez otvorené okno mi vulgárne nádavajúc s pištiacimi pneumatikami sa pohýnajúc sa rúti "ďalší intelektuál na striebornou Subaru do križovatky.

V priebehu 30 minút a asi 3-4 kilometrov som zažil v Martine na ceste viac agresivity ako za 9 mesiacov v Nórsku. To si už naozaj chceme na Slovensku dokázať, že slušný človek v tej krajine nemá čo hľadať?

 

Prečítajte si aj Ako v Nórsku pochválil slovenského lekára rodený Poliak

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

podporte nás a vyhrajte

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.