Chlapi v tom majú jasno. Zájdu spolu na hokej alebo si v krčme pozrú futbal, dajú si pritom spolu pivo či whisky, preberú prácu a ženy a vypustia stres z celého dňa von.

Ženy to majú menej jasné. Najprv v tom, že dostať sa večer z domu sa nedá vždy, keď by mali chuť. A keď sa dostanú, možností je menej, ak teda vypustíme hokej, futbal a krčmu, kde sa nemáte chuť ani nahodiť. Navyše, často sa vám už ani nechce extra rozprávať. Po pracovných stretnutiach, diskusiách s deťmi a počas dohovárania manželovi či partnerovi máte pocit, že ste už povedali všetko. Takže, ak sa nechcete priateľke pri víne v kaviarni vysťažovať, chcelo by to celkom inú zábavu.

A my sme ju našli. Je o ženách a pre ženy. V príjemnej kavirni sa s Prossecom v ruke necháte baviť ženami, ktoré sa ako prvé dali na ťažkú stand-up comedy v ženskej verzii. Schuti sa zasmejete na večnej téme prvého rande, ktoré sa pre mnohé z nás udialo v minulom storočí, o raňajkách po prvom sexe na prvom rande, o pažitke na ženskom zube alebo o šušni v mužskom nose i o tom, že ak dvadsiatku zbalíte ešte na staršieho Passata, tridsiatku už iba na rodinné auto, do ktorého sa zmestí kočík.

Sedíte si, prosecca zajedáte syrom a olivami a ani raz vám nezaskočí, ako sa to občas stane pri dvojzmyselných mužských vtipoch.

Sit down ladies comedy je humor pre ženy, aké na našej stránke oslovujeme aj my. Elegantné, úspešné a po tridsiatke, čo ocenia dobrú pointu, hoci aj s pár vulgarizmami. Naozaj som sa pobavila.

Ale keď sa šou skončila, predsa ma len na sekudnu chytili výčitky. Mrzelo ma, že som deťom nezohriala večeru, keďže som z práce utekala rovno na šou. Ale aj to som vyriešila. Obom dcéram som namiesto večere niesla domov podpisy komičky Lujzy Garajovej Schramekovej, ktorú milujú zo seriálu Naši. A druhý podpis pridala Beáta Dubasová, ktorá na ženskej sit down comedy sedela v prvom rade. Jej podpis si však nechal môj manžel, ktorý mal jej fotku ako mladík v posteli pod vankúšom. Teraz čakám, či si ju dá pod vankúš zase...

No, čo vám poviem dámy, organizované či náhodné momenty. Dámska jazda ako sa patrí. Za Ženy v meste určite odporúčame.

 

Prečítajte si aj Rozvedené