OKLAHOMA CITY. Členovia súdnej poroty v americkej Oklahome obžalovali 63-ročného muža obvineného z únosu svojej nevlastnej dcéry. Tú následne 19 rokov zadržiaval v Mexiku a na iných miestach a mal s ňou deväť detí. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

 

Prečítajte si

 

Verejne prehovorila obeť 

Henri Michelle Piette je obžalovaný z toho, že v polovici 90. rokov uniesol Rosalynn Michelle McGinnisovú s úmyslom mať s ňou pohlavný styk. O vznesení obžaloby rozhodla v stredu veľká federálna porota v oklahomskom meste Muskogee.

Agentúra AP pripomenula, že zvyčajne nezverejňuje identitu ľudí, ktorí boli sexuálne zneužívaní, ale sama McGinnisová (33) sa o svojom prípade rozhodla prehovoriť verejne. V októbrovom rozhovore pre časopis People v októbri zdôraznila, že Piette jej vzal 22 rokov života.

 

Josef Fritzl.  Foto - TASR/AP

 

Ako Fritzl v Rakúsku

Podľa súdnych záznamov tiež Piette čelí obvineniu zo znásilnenia obete mladšej ako 14 rokov, z týrania a zranenia dieťaťa a dvom bodom obžaloby zo sexuálneho zneužívania.

Prípad je podobný najhoršiemu prípadu incestu, aký zažilo Rakúsko. V roku 2009 tam na doživotie odsúdili Josefa Fritzla, ktorý 24 rokov držal v pivnici vlastnú dcéru a opakovane ju znásilňoval.  Za neúmyselnú vraždu chlapčeka, ktorý zomrel krátko po narodení, zotročovanie, znásilňovanie, obmedzovanie osobnej slobody, nátlak a incest ho vinným uznala jednohlasne a vymerala mu najvyšší trest.
 

Prečítajte si aj Ženy chodia na opletačky nájsť svoju ženskú stránku